Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie muzeum nocą

Sobota, 9 lipca 2011, 19:54
Aktualizacja: Niedziela, 10 lipca 2011, 14:32
Autor: GrA
Świdnica: Świdnickie muzeum nocą
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wystawa strojów Dolnego Śląska, stałe eksponaty muzeum, koncerty i pokaz multimedialny. To wszystko wczoraj wieczorem świdniczanie mogli zobaczyć w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Wszystkie atrakcje zostały przygotowane w ramach "Nocy w Muzeum". Imprezę rozpoczął wczoraj wernisaż wystawy strojów i mebli Dolnego Śląska z XIX i XX wieku. - Mało kto wie, że czepiec w tamtych czasach był jednym z ozdobnych elementów stroju. Nosiły je kobiety zamężne. Bardzo charakterystyczne dla Dolnego Śląska były tzw. czepce z brodą - wyjaśniał wczoraj Dobiesław Karst ze świdnickiego Muzeum Dawnego Kupiectwa. To właśnie czepce przykuwały największą uwagę damskiej części zwiedzających.

A tych było nie mało. W drugiej edycji świdnickiej "Nocy w Muzeum" wzięło udział kilkuset świdniczan. - To bardzo fajna inicjatywa. Jesteśmy świdniczanami, od 25 lat mieszkamy w Kanadzie. Przyjechaliśmy na urlop, cieszymy się, że mogliśmy przy okazji znów zobaczyć świdnickie muzeum i to wieczorem - mówią zgodnie Beata i Jarosław Jarosiński. Wystawę uwiecznił występ "Akacjowych Śpiewul" z Kątków, ubranych w tradycyjne dolnośląskie stroje.

W trakcie nocy muzealnej świdniczanie mieli także okazję wysłuchać koncertu Mateusza Puławskiego. A przed samą północą obejrzeć stare świdnickie plany, rycin i widokówki, pokazujących. - Najbardziej w muzeum podoba nam się makieta Świdnicy - przyznają zgodnie bracia Konrad i Maciej Zoła, którzy muzeum zwiedzali wczoraj z mamą Anią.

A kolejna "Noc w Muzeum" już za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group