Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie place zabaw bezpieczne, a piaskownice czyste

Sobota, 9 lipca 2011, 9:07
Aktualizacja: 15:19
Autor: red.
Świdnica: Świdnickie place zabaw bezpieczne, a piaskownice czyste
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sezon wakacyjny w pełni. Najmłodsi świdniczanie chętnie więc korzystają z okolicznych placów zabaw. Choć w mieście nie jest ich oszałamiająco dużo, a jakość urządzeń pozostawia wiele do życzenia, zdaniem Urzędu Miejskiego w Świdnicy place zabaw i piaskownice są bezpieczne.

- Badania przeprowadzone przez służby sanitarne wykazały, że piasek znajdujący się w świdnickich piaskownicach dla dzieci jest bezpieczny i odpowiada dopuszczalnym wartościom granicznym wymaganych parametrów. Próbki piasku zostały dokładnie przebadane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Świdnicy w połowie czerwca - wyjaśnia w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy świdnickiego Urzędu Miejskiego Stefan Augustyn. Testom zostały poddane wyrywkowo trzy place zabaw: przy ul. Prądzyńskiego, Przemysłowej oraz Kilińskiego.

Piasek we wszystkich miejskich piaskownicach wymieniany jest jeden lub dwa razy w sezonie. Koszt takiej usługi jednorazowo wynosi ok. 5 tysięcy złotych.- Niezależnie od tego nadzorowane i regularnie naprawiane są urządzenia do zabawy, które obecnie znajdują się na placach zabaw. Wszystkie urządzenia oddane do eksploatacji na świdnickich placach, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa - dodaje Stefan Augustyn.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group