Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie szydełkowanie – ubieramy nasze miasto na niepodległość

Sobota, 14 lipca 2018, 13:19
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2018, 11:20
Autor: red
Świdnica: Świdnickie szydełkowanie – ubieramy nasze miasto na niepodległość
Fot. UM Świdnica
Ostatnie miejskie szydełkowanie w Świdnicy już za nami. A czy ostatnie? Czas pokaże… Teraz rozpoczęła się ciężka, ale też i przyjemna praca, polegająca na uszyciu "ubranek". Wybrano kilka elementów miejskiej przestrzeni, które przyodziane zostaną w biało–czerwone barwy.

W pierwszej kolejności ubrany zostanie pomnik Marii Kunic, natomiast w sierpniu - tarcza pomnika na Placu Grunwaldzkim. Dziki na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej otrzymają biało-czerwone muszki na szyje i troszkę dodatkowych detali. Ozdobiona zostanie także iglica w ogrodzie różanym, a także ważniejsze instytucje - urzędy, muzeum i teatr.
- Mamy nadzieję, że wystarczy nam kwadratów, aby ozdobić te kilka miejsc w mieście. Na koniec planujemy przygotowanie mapy świdnickiego szydełkowania. A teraz zachęcamy serdecznie świdniczan do pomocy w zszywaniu kwadratów i tworzeniu "ubranek". Zapraszamy do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Czekamy też wciąż na zrobione przez Was kwadraty – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group