Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Świdnickie szydełkowanie ubierzmy nasze miasto na Niepodległość"

Piątek, 16 lutego 2018, 13:45
Autor: red
Świdnica: „Świdnickie szydełkowanie ubierzmy nasze miasto na Niepodległość"
Fot. organizatorzy
Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła.

Świdnica postanowiła zainspirować się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyszydełkować biało – czerwone ubranko. Będzie ono składało się z kwadratów o wymiarach 10 cm x 10 cm. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej.

Już w czwartek, 22 lutego o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 odbędzie się pierwsze spotkanie szydełkowe, zorganizowane w ramach akcji "Świdnickie szydełkowanie - ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość". Jego gościem będzie prezydent miasta, Beata Moskal - Słaniewska. Kolejne odbędą się w każdy ostatni czwartek miesiąca, czyli 29 marca, 26 kwietnia, 24 maja i 28 czerwca.
- Szydełko? Kiedyś potrafiłam dzięki niemu robić cuda. Od lat nieużywane, ale dla takiego celu warto je znów wyjąć z pudełka. Nie zaszkodzi trochę zabawy Chcemy, aby obchody święta niepodległości były zróżnicowane. Liczę na to, że przy szydełkowaniu będziemy się razem bawić, ale i na to, że przy tej wspólnej pracy porozmawiamy o wartościach, o jakich warto sobie przypomnieć z okazji tak ważnego jubileuszu. Takie wspólne projekty niezwykle integrują – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Szydełkowe grafitti to rodzaj street artu, gdzie zamiast farby i pędzla, używa się kolorowych włóczek i szydełka. W odróżnieniu od tradycyjnego graffiti nie jest ono destrukcyjne, a włóczkowe „ubranka” w każdej chwili można usunąć z miejskiej przestrzeni. Szydełkowego graffiti nie należy utożsamiać z wandalizmem czy reklamą. Głównym jego celem jest personalizacja wybranych elementów przestrzeni miejskiej. Utworzone "ubranka" ocieplają przestrzeń, a także budzą pozytywne emocje wśród mieszkańców miasta.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich mieszkańców Świdnicy. Pierwsze zajęcia poprzedzone zostaną krótkim wprowadzeniem w tajniki szydełkowania dla osób początkujących.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group