Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie na rowerach

Środa, 29 marca 2023, 15:07
Autor: red
Świdnica: Świdniczanie na rowerach
Fot. organizatorzy
Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023.

Jest to jedynie rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją. Trening potrwa dwa miesiące, do 21 maja. Świdnica po raz trzeci bierze udział w sportowej zabawie, zachęcając mieszkańców do jazdy na rowerze.

W aplikacji „Aktywne Miasta dla Świdnicy” funkcjonuje już kilkadziesiąt grup, które kręcą kilometry dla miasta. W tym roku nowością będzie rywalizacja o puchar „Aktywnej świdnickiej firmy”.

- Zapraszamy do stworzenia własnej grupy firmowej, w której uczestnicy będą zbierać swoje aktywności rowerowe. Aplikacja bezobsługowo będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników, w ramach swoich grup. Na tej podstawie można zrobić wewnętrzną rywalizację i nagrodzić najbardziej aktywnych pracowników w czasie miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Myślę, że będzie to także dobra mobilizacja dla pracowników, aby dojeżdżali do pracy rowerem – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 902 uczestników (643 mężczyzn i 259 kobiet) skupionych w 24 grupach takich jak: szkoły, kluby sportowe czy też instytucje. W sumie dla Świdnicy pokonali 146 943 kilometry. Jest to wynik lepszy od 2021 roku o 44%, co przełożyło się na bardzo dobre 10. miejsce (wzrost o 4 pozycje) na 56 miast prezydenckich biorących udział w rywalizacji.

Do treningu można dołączyć:

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 dla miast.
Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry.
W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem
z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!
Biorąc udział w rywalizacji każdy zyskuje dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nikt nie przegapi czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie https://aktywne.miasta.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group