Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie oficjalnie z rekordem Polski

Poniedziałek, 24 lipca 2017, 11:00
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
Świdnica: Świdniczanie oficjalnie z rekordem Polski
Fot. UM Świdnica
Wysiłek świdniczan opłacił się. Nasze miasto otrzymało oficjalny certyfikat potwierdzający ustanowienie nowego rekordu Polski w 24–godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym.

Przypomnimy, że został on ustalony w czerwcu, w trakcie imprezy „Świdnica na rowery”, podczas której 48 śmiałków „wykręciło” 1381,5 km.

Biuro Rekordów oficjalnie uhonorowało Świdnicę specjalnym certyfikatem za ustalenie nowego rekordu Polski w kategorii największy dystans na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie. Dla upamiętnienia tego niezwykłego osiągnięcia Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z czterema najlepszymi rowerzystami, którzy wykręcili najwięcej kilometrów. Współtwórcy rekordu w składzie: Paweł Jamro, Mirosław Wyskiel, Łukasz Trepka i Piotr Sułek odebrali z rąk prezydent pamiątkowe koszulki, oficjalny certyfikat oraz drobny upominek za ich wkład w organizację tego wydarzenia i zaangażowanie.
- Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które włączyły się w akcję bicia rekordu zarówno na rowerze stacjonarnym, jak i na bieżni. Jesteście niesamowici. Liczę, że w przyszłym roku uda nam się spożytkować energię świdniczan do poprawienia ustalonego w tym roku rekordu – mówi Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy.

Inicjatywie oprócz ustanawiania rekordu przyświecał szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników kilometr był przemnożony przez 1 zł. Uzbierana w ten sposób kwota została przeznaczona na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka ze Świdnicy. Celem akcji była popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, rodzinnego spędzania czas, ale przede wszystkim zdrowego trybu życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group