Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie tłumnie szykują się na warsztaty dla rodziców

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 17:51
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018, 11:53
Autor: red
Świdnica: Świdniczanie tłumnie szykują się na warsztaty dla rodziców
Fot. Karolina Osińska–Marcińczyk
Świdnicka Akademia Nauki uruchomiła dodatkowy nabór na bezpłatne warsztaty dla rodziców „Bez korzeni nie ma skrzydeł” – a to z powodu ogromnego zainteresowania świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Chętnie uzupełniają swoją wiedzę też sami trenerzy Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy, którzy w ubiegłym tygodniu spotkali się w Poznaniu z Joanną Faber, współautorką poradnika „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” i jednocześnie córką Adele Faber, współautorki bestsellera „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Spotkanie w Poznaniu

Joanna Faber to nauczycielka i dyplomowana specjalistka w dziedzinie edukacji, która wraz z przyjaciółką Julie King napisała poradnik „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”. Pisarka na co dzień zajmuje się prowadzeniem wykładów i warsztatów na temat umiejętności komunikacyjnych w wychowaniu. Książki z serii „Jak mówić…” cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zresztą w Świdnicy od lat na ich podstawie funkcjonuje Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

- Nie mogło nas zabraknąć na spotkaniu z Joanną Faber - mówi Katarzyna Bryndza, trenerka ze świdnickiej Akademii Nauki. - Bardzo chciałabym, aby autorki poradnika odwiedziły kiedyś Świdnicę, już rozmawiałam w tej sprawie z przedstawicielami wydawnictwa, które wydało w naszym kraju całą serię „Jak mówić…”.

Joanna Faber złożyła autografy w książkach, które stoją na półkach Akademii Nauki w Świdnicy. Na spotkaniu w Poznaniu opowiedziała o dzieciństwie i swojej matce, która zajmowała się szkoleniem rodziców. Joanna znała to w teorii i sprawdziła w praktyce - przez dziesięć lat pracowała w jednej ze szkół podstawowych w nowojorskiej dzielnicy Harlem. No i stała się matką trójki dzieci, których wychowanie wcale nie było takie łatwe, jak sądziła zanim została matką.

Warsztaty w Świdnicy

Bezpłatne zajęcia dla rodziców pod hasłem „Bez korzeni nie ma skrzydeł” zaplanowane na sobotę, 24 lutego, cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że trenerzy postanowili uruchomić zapisy na godz. 9.00. Z tego tez powodu warsztat planowany na godz. 11.00 został przesunięty na godz. 11.30. Można się jeszcze zgłaszać na spotkanie o godz. 9.00, na późniejsze nie ma już miejsc.

Kolejne warsztaty w Akademii Nauki odbędą się w weekend 3 - 4 marca pod hasłem „Stres niszczy rodzicielstwo - odprężenie buduje relacje”. Udział w nich to inwestycja w kwocie 260 zł. Zajęcia poprowadzą Paweł Hoffman (psychoterapeuta, trener) i Wojciech Gorzelanny (coach, trener rozwoju osobistego i trener biznesu).

W kwietniu zaś czeka nas kolejne bezpłatne szkolenie pod hasłem „Indywidualne wzorce myślenia”. Planowane było ono na 21 kwietnia, ale ostatecznie datę zmieniono na sobotę, 14 kwietnia (godz. 11.30-13.30). A to dlatego, że w sobotę, 21 kwietnia, we Wrocławiu będzie się odbywać konferencja ,,Przestrzeń dla rodzica”, na którą wybierają się trenerzy Akademii oraz świdniccy rodzice.

Zapisy na warsztaty organizowane przez Akademię Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy pod numerem telefonu 508 383 418.

Tekst: Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group