Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie to prawdziwi dusigrosze

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 11:24
Aktualizacja: 15:15
Autor: GrA
Świdnica: Świdniczanie to prawdziwi dusigrosze
Fot. Wiktor Bąkiewicz
A rzekomo to poznaniacy są największymi skąpcami w naszym kraju. Tymczasem, jak się okazuje z roku na rok świdniczanie coraz mniej chętnie dzielą się z potrzebującymi.

Przykładem może być ubiegłotygodniowa zbiórka Polskiego Czerwonego Krzyża odbywająca się pod hasłem „Godne dzieciństwo”. We wtorek 29 marca na ulice Świdnicy wyszło kilkunastu młodych wolontariusze wyposażonych w czerwone puszki z charakterystycznym logiem PCK. Po kilku godzinach przemierzania świdnickich ulic wolontariusze powrócili do siedziby organizacji z… niemalże pustymi puszkami.

- Właściwie to nie opłaca nam się rozpieczętowywać puszek i zliczać tych pieniędzy - mówi Krystian Werecki ze świdnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dlatego świdnicki oddział planuje zbiórkę powtórzyć. - Chcemy, żeby wolontariusze jeszcze raz wyszli na ulice Świdnicy, może tym razem świdniczanie będą bardziej hojni, a nam za zebrane pieniądze uda się pomóc nie jednemu, a choćby kilkorgu dzieciom - dodaje Krystian Werecki. - W ramach programu stwarzamy dzieciom szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy. Realizując nasz program, staramy się zapewnić każdemu dziecku ciepły posiłek, wyprawkę szkolną, ubrania, pomoc w edukacji oraz letni wypoczynek. Uczymy dzieci bezpiecznych zachowań, zasad pierwszej pomocy, a także postawy społecznego zaangażowania, tak, aby z małego ubogiego nie wyrastał ubogi dorosły. Pieniądze mają być przeznaczone na pomoc dzieciom ze Świdnicy i okolic.

O terminie zbiórki będziemy Państwa informowali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group