Czytających: 1670

Czarny Bór: Świdniczanka najlepsza w Biegu Krasnali

Środa, 20 lutego 2013, 22:19
Aktualizacja: 22:21
W sobotę, 16 lutego w Czarnym Borze odbył się już po raz XXXIV Narciarski Bieg Krasnali. Na starcie stanęło blisko 300 uczestników. Są to zawody dla najmłodszych narciarzy, w którym biorą udział dzieci w wieku od przedszkolaka do szóstoklasisty. Najmłodsi pobiegli na dystansie 50m, zaś najstarsi musieli pokonać aż 800m. Na starcie, w najmłodszej kategorii wiekowej stanęła świdniczanka Alicja Leszko.

Choć dopiero ma pięć lat, ma już za sobą kilka udanych startów. Pierwszy raz stanęła na nartach biegowych, kiedy miała 2,5 roku. Po kilku lekcjach, które otrzymała od swojego taty, zapalonego miłośnika i instruktora narciarstwa biegowego, wystartowała w biegu Gwarków, kiedy miała niespełna 3 lata. Nie tylko dobra zabawa, ale także atmosfera sportowej rywalizacji, sprawiła, że pokochała narty. Od tego momentu, bierze udział, w różnego rodzaju zawodach sportowych. W 2012 roku, kiedy miała 4 lata, pojawiły się pierwsze sukcesy sportowe. Swój pierwszy złoty puchar, wygrała w corocznych biegach ulicznych, które odbywają się w czeskim Mezimesti. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Lepienia Bałwanów, który odbył się w Sokołowsku, zajęła III miejsce w biegu narciarskim. Blisko rok temu, podczas Biegu Krasnali, zajęła miejsce IX. Jednak mały duch, początkującego sportowca, dawał siły, aby trenować i jak najlepiej przygotować się do tegorocznego biegu. I udało się. Wspólne treningi z tatą-instruktorem, przyniosły oczekiwane efekty. W XXXIV Biegu Krasnali zajęła I miejsce, a nagrodę wręczyła jej posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Choć ma dopiero kilka lat, mówi, że chciałaby biegać, tak jak Pani Justyna Kowalczyk.

W tym sezonie, ma zaplanowany udział jeszcze w kilku biegach, w naszym regionie, a przede wszystkim w Biegu Gwarków.