Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanki przejrzały na oczy

Sobota, 5 marca 2011, 15:25
Aktualizacja: Niedziela, 6 marca 2011, 7:22
Autor: GrA
Świdnica: Świdniczanki przejrzały na oczy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Bo to właśnie pod hasłem zdrowych oczu odbył się tegoroczny świdnicki Dzień Kobiet organizowany przez Ligę Kobiet Polskich i starostwo powiatowe. W piątek świdniczanki mogły poddać się bezpłatnym badaniom.

A świdnicki teatr miejski w tym dniu dosłownie pękał w szwach. Bo i atrakcji było sporo. – Cieszę się, że jest taki dzień, w którym wszystkie świdniczanki mogą się spotkać, porozmawiać, bezpłatnie zbadać, czy wreszcie wspólnie posłuchać dobrego koncertu – cieszy się Anna.

Największą popularnością podczas V już edycji Świdnickiego Spotkania ze Zdrowiem cieszyły się bezpłatne badania. – Chętnie dziś przebadam swój wzrok – mówiła świdniczanka Zofia. – Od dawna wybieram się do okulisty. A dziś jest okazja zrobić to zupełnie bezpłatnie.

W piątkowe popołudnie świdnickie kobiety mogły poddać się specjalistycznym badaniom wzroku, w tym komputerowemu badaniu wzroku przeprowadzonemu przez doktora Krzysztofa Babulę oraz badaniu ciśnienia w gałce ocznej przeprowadzonemu przez doktor Magdalenę Jakimiec. Nie zabrakło także konsultacji ze specjalistami w dziedzinie okulistyki. W tym wykładu wykład panelowego z udziałem okulisty Jerzego Ostapińskiego, który poprowadziła Beata Moskal-Słaniewska.

Tradycyjnie też panie zbadały poziom cukru, cholesterolu, EKG oraz zmierzyły ciśnienie tętnicze krwi.

Dla tych dbających o wygląd zewnętrzny także przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich pokazy makijażu i fryzjerstwa.

– Te panie, które chciałyby się zdecydować na duże zmiany przychodzą po radę, pytają, konsultują. Natomiast są i takie, które tu na miejscu decydują się na małe zmiany – wyjaśnia fryzjerka, Anna Jaśkiewicz. Tak jak Agnieszka: – O imprezie dowiedziałam się z plakatu. Postanowiłam przyjść, bo myślę, że warto. Tym bardziej, że uda mi się nieco zmienić fryzurę. Zdecydowałam się na strzyżenie – cieszy się Agnieszka, która w piątek odwiedziła teatr.

Podczas spotkania można było obejrzeć także wystawę prac Edmunda Frączaka. A na sam koniec świdniczanki czarował i uwodził sam… Zbigniew Wodecki. – Jestem kobieciarzem. Jak każdy zdrowy chłop – powiedział nam chwilę po występie Zbigniew Wodecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group