Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: 6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 16:35
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: 6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Fot. użyczone
W 6. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej delegacja władz miasta złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą, upamiętniającą ofiary tragedii, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 oraz ofiary Zbrodni Katyńskiej.

W niedzielę, 10 kwietnia, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz radni i przedstawiciele miejskich jednostek, spotkali się by oddać część ofiarom tej tragedii, zapalić znicze i pomodlić się.Wiązanki złożyli: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM: Zdzisław Pantal i Jan Klepiec oraz radni: Teresa Małecka, Piotr Krzyśpiak i Marek Gąsior.

Wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal w kilku słowach wspomniał o zmarłych tragicznie przedstawicielach polskiej elity. Przypomnijmy - w katastrofie prezydenckiego samolotu, który leciał na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

Uroczystość odbyła się w Parku Miejskim, pod pamiątkową, marmurową tablicą, która upamiętnia także ofiary mordu katyńskiego z 1940 roku. W tym roku obchodzimy 76. rocznica wymordowania przez NKWD polskich oficerów i masowych wywózek Polaków na Sybir.

Obok rośnie dąb pamięci, zasadzony w tym miejscu w 2011 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group