• Środa, 19 lutego 2020
  • Godz. 5:29
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 707
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świebodzice: "Blisko Boisko" – Piknik sportowy

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 26 maja 2015, 9:51
Aktualizacja: 9:51
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Gole, piękne akcje i widowiskowe parady bramkarskie – słowem, cała paleta piłkarskich emocji, a wszystko to okraszone doskonałą zabawą i konkursami – tak wyglądało niedzielne popołudnie na kompleksie sportowym "Blisko Boisko", gdzie dziesiątki świebodziczan uczestniczyło w dorocznym pikniku sportowym.

Impreza, której organizatorem był Urząd Miejski w Świebodzicach, przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej, Publicznego Przedszkola nr 2, OSiR Świebodzice sp. z o. o., MKS Victoria Świebodzice oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi, przebiegała zgodnie ze sprawdzonym harmonogramem. Najpierw publiczność rozgrzali zawodnicy zespołu młodzików Victorii Świebodzice, którzy zaprezentowali się w meczu pokazowym, a tuż po nich na murawę boiska wybiegli piłkarze z ekip samorządowców, krwiodawców i rodziców, którzy w tym roku wystawili aż dwa zespoły.

Choć cel zawodów był jasny, a strzelenie gola przeciwnikowi kusiło, gra toczyła się po przyjacielsku, zgodnie z zasadami fair play, więc sędziujący zawody trener Krzysztof Król nie musiał zbyt często sięgać po gwizdek. Ostatecznie drugi rok z rzędu rywalizację na boisku zdominowali samorządowcy, w których składzie wystąpili: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, radni Marek Jakubina, Jacek Żygłowicz, Jarosław Dąbrowski, Mariusz Szafraniec, Andrzej Olszówka, Dariusz Skalny, a także Euzebiusz Wojdat, Tomasz Meges i Jacek Oleksyn - na co dzień związani z MKS Victoria Świebodzice.

Po drodze do finału zwycięzcy rozprawili się z drużyną Przedszkole I, którą pokonali 3:1, a już w ostatniej rozgrywce pokonali Krwiodawców, którym zaaplikowali cztery gole. Trzecie miejsce po pełnej napięcia serii rzutów karnych przypadło w udziale zespołowi Przedszkole II.

Ale zabawa nie ograniczyła się wyłącznie do zmagań na boisku. Podczas gdy dorośli oklaskiwali piłkarskie potyczki, maluchy - obowiązkowo z wymalowanymi twarzami - grały w piłkarzyki i wygrywały nagrody w sportowym quizie, a w międzyczasie bawiły się z Sówką Świebodką oraz zajadały słodycze ufundowane przez Śnieżkę-Invest.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group