Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice kwiatami słyną

Sobota, 28 października 2017, 13:19
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice kwiatami słyną
Fot. UM Świebodzice
Takie opinie można usłyszeć nie tylko do mieszkańców, ale i odwiedzających nasze miasto.

Pięknie ukwiecone miejsca, ładnie zaaranżowana zieleń, a przede wszystkim ustrojone w pelargonie czy petunie okna, to wizytówka Świebodzic.

Dlatego doroczny konkurs na Najładniejsze ono, balkon, posesję i firmę, ma grono swoich wiernych fanów, a uczestników, na szczęście, też przybywa.

- Powtarzam to za każdym razem, ale to właśnie Państwu należą się największe podziękowania za to, że dbając o swój balkon, teren wokół domu, czy okno, sprawiacie, że Świebodzice stają się miejscem pełnym kwiatów, zieleni, czymś naprawdę pięknym – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz na spotkaniu z laureatami konkursu.

W tym roku komisja znalazła zupełnie nowe miejsca, które są piękną wizytówką naszego miasta. Ale trzeba też dodać, że gmina również bardzo dba o zieleń, a szczególną uwagę zwracają piękne aranżacje kwiatowe na Placu Jana Pawła II, przy drogach wjazdowych do miasta od strony Świdnicy i Wałbrzycha, ogromne kwietniki ustawione w lecie w Rynku czy kolorowe klomby w Parku Miejskim.

- Dziękujemy Państwu, że chcecie dbać o te kwiaty, bo przecież zdajemy sobie sprawę, ile to wymaga pracy i czasu, ale dzięki temu nasze miasto jest naprawdę piękne – podkreślała radna Teresa Małecka, przewodnicząca komisji konkursowej. W pracach komisji uczestniczyli także: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, radny Tadeusz Szozda, Irena Struczuk z ZGK Świebodzice Sp. z o.o., Maciej Kubka ze Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Ilona Szczygielska Kierownik Wydziału Promocji UM.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski w Świebodzicach oraz Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach, która od lat jest partnerem konkursu. Uczestnicy konkursu obejrzeli także prezentację, na której można było zobaczyć wszystkie nagrodzone i wyróżnione miejsca.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji. A wszystkich zachęcamy do dbania o swoje otoczenie - nawet jedna skrzynka z pelargonią w oknie sprawia, że dookoła nas robi się po prostu ładniej.

Laureaci konkursu na Najładniejsze okno, balkon, posesję i firmę

OKNO

Paulina i Michał Sudomierscy

Agnieszka Fatyga

Dorota i Marek Cupiał

Wyróżnienie:
Alicja Sęk

BALKON

Halina i Zenon Frączkiewicz

Maria Sanok

Agata Osóbka

Wyróżnienie:
Agnieszka Wilman
Aldona Świerk

POSESJA

Grażyna i Roman Zabłoccy

Irena Nowak

Mieczysława i Władysław Wołoch

Wyróżnienie:
Adam Zyskowski
Aneta i Mirosław Staroń

FIRMA

NEX MEDICAL

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group