Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice po raz kolejny

Wtorek, 31 stycznia 2023, 13:01
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice po raz kolejny
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę 29 stycznia Świebodzice po raz kolejny zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

31 Finał rozpoczął się równo o godzinie 12:00 na placu apelowym Szkoły Podstawowej nr 2.
Uroczystego otwarcia dokonali Szefowa Sztabu WOŚP Świebodzice Sztabu Zofia Marek oraz Burmistrz Miasta Paweł Ozga, którzy powitali wszystkich ciepłymi słowami.

W otwarciu uczestniczyli również m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Radny Rady Miejskiej Adam Tobiasz, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka oraz Dyrektorzy Placówek Oświatowych i mieszkańcy naszego miasta. Po serdecznym powitaniu zostały wypuszczone w niebo czerwone balony w kształcie serca w ilości 31 sztuk. Zaraz po tym zaprezentowała się Ochotnicza Straż Pożarna.

Jak co roku odbyła się zbiórka krwi dla chętnych którzy chcieli podzielić się z potrzebującymi życiodajnym płynem. Podczas WOŚP można było zaopatrzyć się w pyszne jedzenie: wypieki, chleb ze smalcem, pierogi, przygotowane przez m. in.: Klub Senior +, Klub Senior +II, SP2, SP Integracyjną, Liceum Ogólnokształcące.

Następnie ruszyły barwne występy dzieci i młodzieży z miejskich placówek i sekcji MDK m.in.: Zumba, Balet, Hip Hop, a także maluszki z Przedszkola Chatka Puchatka oraz gimnastyczki z SP2, nie zabrakło również pokazów sztuk walki z KO Gym. Równolegle uczestnicy zabawy mogli podziwiać i za niewielką opłatą wrzuconą do puszki przejechać się zabytkowymi autami.

Koncert na żywo uprzyjemnił wydarzenie i wprowadził wszystkich uczestników w muzyczny nastrój. Impreza zakończyła się tradycyjnym Światełkiem do Nieba.

Na zakończenie dnia świebodzicki Sztab podał kwotę, którą zebrali wolontariusze, 77 357,73 zł, a ta jeszcze wrośnie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group