Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice pobiegły

Wtorek, 24 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świebodzice: Świebodzice pobiegły
Fot. www.swiebodzice.pl
Jak zwykle – świebodziczanie nie zawiedli i w świetnych humorach wystartowali w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Polska biega. Biegły całe rodziny, maluszki w wózkach, osoby niepełnosprawne, w różnym wieku, a wszystko po to by pokazać, że sport to nie tylko zdrowie, ale super pomysł na rodzinne spędzanie czasu.

Po biegu było moc atrakcji, losowanie nagród, a dla pokrzepienia ciała pyszna grochówka.

Bieg wystartował w sobotę, 21 maja, o godz. 12:00 spod hali sportowo-widowiskowej na Osiedlu Piastowskim, tu była też meta biegu. Zanim biegacze wystartowali, krótką rozgrzewkę przeprowadziła Marta Jasińska, trenerka fitness.
Hasło do startu dał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, po czym uczestnicy przebiegli dystans osiedlowymi uliczkami. Dopingowali ich bliscy, ale także i nasi samorządowcy – m. in. Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, czy szefowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach - jednego ze sponsorów wydarzenia, Elżbieta Krzan.
Pierwszy biegacz pojawił się na mecie już kilka minut po starcie! Tu jednak nie o wyniki i czas chodziło, lecz o dobrą zabawę i sportowy entuzjazm.

Bez względu na to, kiedy kolejne osoby pojawiały się na mecie, na każdego czekał certyfikat i woda mineralna, a w holu hali OSiR także wyśmienita grochówka z bułką.

Wszyscy mieli jeszcze szansę na kolejną niespodziankę – możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody. Partnerzy naszej akcji wyjątkowo hojnie obdarowali w tym roku uczestników, można było wylosować sprzęt sportowy – piłki, plecaki, torby, bidony, sprzęt komputerowy- myszki, słuchawki itp., koszulki, słodycze ze Śnieżki, mnóstwo karnetów na siłownię i basen – ufundowanych przez BZ WBK Grupa Santander, a także ciekawe poduszki, promujące nasze miasto, które bardzo się podobały.

Główną nagrodą był ufundowany przez firmę Hades ponton – wylosowała go Julka Aftyka, gratulacje!
Wypełnione zgłoszenia losowali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans – który w tym roku także aktywnie uczestniczył w biegu - oraz Janusz Zieliński prezes OSiR Świebodzice. Rozdano naprawdę mnóstwo upominków.

Organizatorami Polska biega byli: Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM oraz OSiR Świebodzice sp. z o.o. Organizatorzy dziękują za pomoc Szczepowi Harcerskiemu IMAGO im. Batalionu Zośka oraz wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę i dobrą zabawę.

Fundatorami nagród na Polska biega byli:

Moneva

BZW BK Grupa Santander

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach

Zakład Pogrzebowy Hades

Promont

Olcom

Mirjan 2 Natalia Olendzka – Hotel przy Oślej Bramie w Zamku Książ

Segepo - Refa

Śnieżka-Invest

Termet

Tester

Centrum Pucharowe "T.M."

Bar Smakosz

Pizzeria Roma

WIPO

Biuro-Serwis

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group