Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice pobiegły na słodko

Środa, 24 maja 2017, 9:18
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice pobiegły na słodko
Fot. UM Świebodzice
Tegoroczna edycja „Polska biega i ja też”, miała sporo nowych akcentów. Po pierwsze świebodziczanie biegli inną trasą, po drugie finał biegu był jednocześnie początkiem kolejnej imprezy– Święta Czekolady.

Organizatorzy zdecydowali się na połączenie obu wydarzeń, ponieważ festyn czekoladowy, który pierwotnie miał się odbyć 1 maja, został przełożony ze względu na niekorzystną aurę. 20 maja był zatem okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym i po wysiłku związanym z biegiem wziąć udział w czekoladowych atrakcjach.

Bieg wystartował o godz. 13:45 z ul. Parkowej 4, spod Centrum Rehabilitacji Społecznej. Tu znajdowało się biuro biegu i tu właśnie, bardzo sprawnie, panie ze Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada i Środowiskowego Domu Samopomocy prowadziły zapisy i wydawały koszulki. Sygnał do startu dał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który otworzył bieg wraz z Januszem Zielińskim, prezesem OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Biegacze mieli do pokonania dystans 2 km ulicami śródmieścia, a meta została wyznaczona w Parku Miejskim. Każdy, kto się na niej pojawił, otrzymał certyfikat jego ukończenia oraz wodę mineralną. Tym zajmowali się jak zawsze nieocenieni harcerze ze Szczepu IMAGO.

A zaraz po biegu odbyło się losowanie nagród, ufundowanych przez naszych niezawodnych sponsorów. Nagroda główna była w tym roku naprawdę imponująca – to duże piłkarzyki, które przekazała firma Hades. Wylosowała je bardzo uradowana Pani Agata Wolska, a cieszyła się z nich cala rodzina, zwłaszcza syn pani Agaty.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świebodzicach oraz OSiR Świebodzice Spółka z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group