Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Taniec dla życia

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 16 września 2015, 10:35
Autor: red.
Fot. www.swiebodzice.pl
O tym, że taniec i gimnastyka to wyśmienity sposób na zachowanie zdrowia, nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem zdarza się nawet, że skacząc i wypalając kalorie, dbamy nie tylko o własne zdrowie, ale i zdrowie innych. Tak było w sobotę 12 września na świebodzickim rynku, gdzie podczas charytatywnego maratonu zumby, dziesiątki ludzi dobrej woli gimnastykowały się dla pani Anety Łazorko.

Informacja o chorobie pani Anety, która zmaga się z ziarnicą złośliwą, zmobilizowała do działania całe środowisko jej przyjaciół, a także ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w bezinteresowną pomoc. Wyrazem tego był właśnie sobotni maraton, zorganizowany pod hasłem "Wytańcz z nami życie", podczas którego zbierane były fundusze niezbędne na dalsze leczenie oraz rehabilitację chorej.

Podczas trzygodzinnej imprezy pasjonaci zumby pod okiem sześciu instruktorek - Alicji Janickiej, Beaty Rejek, Marty Jasińskiej, Magdy Truszczyńskiej, Oli Satoły i Patrycji Owsiak, gimnastykowali się pod sceną, a w przerwach pomiędzy kolejnymi układami wrzucali datki do puszek.

Dodatkowo fundusze zbierane były na stanowisku sensoplastyki oraz w punktach gastronomicznych, w których można było posilić się domowymi wypiekami i smaczną grochówką podawaną wprost z wojskowej kuchni polowej, którą obsługiwał radny miejski Dariusz Skalny.

Imprezę odwiedzili również Krystian Wołoszyn - zastępca burmistrza oraz radny Jarosław Dąbrowski.

Akcja, zorganizowana z inicjatywy pań Marty Jasińskiej i Beaty Rejek, odbyła się przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świebodzicach i Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Z informacji przekazanych przez organizatorów akcji wiemy, że udało się zebrać 3.630,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group