Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Świebodzice w naszym powiecie – również według NFZ

Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 15:34
Aktualizacja: 15:36
Autor: KO
Świdnica/Świebodzice: Świebodzice w naszym powiecie – również według NFZ
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na witrynie dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia dziś możemy przeczytać, że Świebodzice podlegają pod Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy w konkursie na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. A nie pod pogotowie wałbrzyskie, jak zapisano wcześniej.

- Mamy czas do 4 lutego na złożenie dokumentów do konkursu, składamy na cały powiat - cieszy się Zdzisław Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

Pacjenci ze Świebodzic byli zdezorientowani wcześniejszą decyzją NFZ, z której wynikało, że w dni świąteczne i niedziele oraz w dni powszednie po godz. 18. będą musieli szukać pomocy w centrum Wałbrzycha.

- Bardzo cieszymy się, że sytuacja wróciła do normalności i że nasza stacja będzie funkcjonować na dotychczasowych, sprawdzonych zasadach - komentuje Zbigniew Opaliński, zastępca burmistrza Świebodzic.

- Na dziś w tej sprawie zwołano sesję Rady Miejskiej Świebodzic - mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - W porządku obrad jest uchwała dotycząca wyrażenia stanowiska w sprawie pogotowia przez świebodzickich radnych. W obecnej sytuacji nie wiadomo jednak, czy podjęcie uchwały będzie zasadne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group