Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice wspierają hospicjum

Sobota, 14 lutego 2015, 12:06
Aktualizacja: 16:08
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice wspierają hospicjum
Fot. UM Świebodzice
W Świdnicy oddano do użytku pierwsze w naszym powiecie hospicjum stacjonarne im. Św. Ojca Pio. Prowadzi je Caritas Diecezji Świdnickiej. We wtorek, 10 lutego, w przededniu Światowego Dnia Chorych, obiekt został uroczyście poświęcony. W uroczystości wzięli udział duchowni, posłowie, samorządowcy, lekarze i wielu zaproszonych gości.

Gmina Świebodzice znalazła się wśród wielu samorządów, które podarowało hospicjum niezbędne wyposażenie. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na ręce księdza Jana Gargasewicza, Dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej, koce i ręczniki o wartości ponad 2 tys. zł.

Hospicjum będzie dysponowało 9 łóżkami, w tym samym budynku znajdzie się także 41 łóżek opieki długoterminowej w ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Na razie placówka będzie funkcjonowała na zasadach komercyjnych, o pierwszy kontrakt Caritas będzie mógł wystąpić dopiero w 2016 roku.

Budowa hospicjum została wsparta pieniędzmi z budżetu samorządu świdnickiego (2 mln zł) - projekt ten zwyciężył w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Świdnicy.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group