Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice z WOŚP

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 13:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice z WOŚP
Fot. organizatorzy
Po raz 30 w naszym kraju w dniu 30 stycznia (niedziela) zagra największa orkiestra czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której dyrygentem jest Jurek Owsiak.

Jak informuje nas kierująca WOŚP w Świebodzicach Zofia Marek ze względu na panujące obostrzenia i dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z epidemią Świebodzicki Finał odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, w zmienionej formule.

Organizator zaplanował część plenerową i już teraz zaprasza o godz. 12:00 na plac apelowy przy Szkole Podstawowej nr 2 do udziału w spacerze Serduszkowym Szlakiem. Nasi Podopieczni Klubu Senior + szykują na tą okazję wiele niespodzianek, są wśród nich gigantyczne Owsiakowe okulary, najweselsza fotoramka, najpulchniejsze naleśniki w mieście, zakręcone rogaliki. Krainę słodkości przygotuje Liceum Ogólnokształcące oraz Młodzieżowa Rada Miejska. Posilić się także będzie można pyszną grochówką z lokalnej restauracji Korona Śląska. Ponadto zaplanowano stoiska Wośpowe oraz rozmaitości, gry i zabawy z firmą Kamayu Art, przyjazd samochodów terenowych. Część plenerowa potrwa do godz. 16:00. Z kolei w godz. 16:00-18:00 odbędzie się koncert on-line ze studia w Sztabie. Jak co roku WOŚP wesprze Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który szykuje niespodzianki na licytację. W WOŚP będą uczestniczyć także: Sudety Offroad oraz Black Coyote Airsoft. Zaprezentowane zostaną również nadesłane materiały z pięknymi występami przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz licytacje Allegro, które cały czas trwają pod adresem www.wospswiebodzice.pl/aukcje. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja poboru krwi (zielona salka OSiR).

Na ulicach naszego miasta pieniądze do puszek będzie zbierało 70 wolontariuszy ze świebodzickich szkół oraz z miast ościennych. Ze względu na obostrzenia organizator odstąpił od puszczania tradycyjnego światełka do nieba, oferując w zamian światełko balkonowe. O godz. 20:00 zapraszamy mieszkańców do włączenia światełek w telefonach i wyjścia na balkon. Można również dorzucać się do ePuszki pod adresem www.wospswiebodzice.pl/puszka.

Jutro, tj. 18 stycznia (wtorek) o godz. 18:15 w holu SP nr 2 odbędzie się spotkanie Sztabu i osób, instytucji tworzących jubileuszowy 30 Finał WOŚP.

Szczegółowy program świebodzickiego WOŚPU zaprezentowany zostanie jutro, z zastrzeżeniem możliwości zmian.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group