Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicka Piątka&Dycha

Wtorek, 7 maja 2024, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: red
Świebodzice: Świebodzicka Piątka&Dycha
Fot. organizatorzy
Już za kilka dni miłośnicy biegania z całego regionu spotkają się na trzeciej edycji "Świebodzickiej Piątki i Dychy", która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 maja.

Wydarzenie organizowane przez Klub Sportowy GVT przyciągnie setki biegaczy w różnym wieku i poziomie zaawansowania. W ramach imprezy planowane są nie tylko biegi dla dorosłych na dystansie 5 i 10 km, ale również specjalne wydarzenia dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w biegach dostosowanych do ich wieku i poczuć ducha rywalizacji na rundach wokół świebodzickiego Ratusza. Dla tych, którzy lubią współpracę i ducha drużyny - zaplanowany jest bieg sztafetowy, który z pewnością dostarczy mnóstwo emocji i integracji. Zawody poprowadzi Rozbiegany Konferansjer Jakub Graczykowski, a oprawę muzyczną zadba Dj Dzejkopp. Niezwykłą atrakcją tegorocznej edycji będzie obecność gościa specjalnego - olimpijczyka Marcina Lewandowskiego, znakomitego polskiego lekkoatlety. Brązowy medalista mistrzostw świata na 1500m oraz Mistrz Europy na 800m będzie dostępny dla uczestników, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i motywować biegaczy do osiągania własnych celów.

“To już trzecia edycja Świebodzickiej Piątki i Dychy, którą od początku organizujemy wspólnie z Miastem Świebodzice”, mówi organizator zawodów Zbigniew Gucwa. “Cieszymy się, że ta impreza pomału staje się do miejską tradycją. Z tego co przekazują mi uczestnicy, wielu mieszkańców Świebodzic w tym przede wszystkim dzieci, czekało na tę imprezę już od poprzedniej edycji. Trenowali cały rok po trasie i chcą pobić swój wynik. Cieszy mnie również fakt, że jesteśmy alternatywą na spędzenie czasu dla całej rodziny i dlatego biegacze wybierają nasze zawody”, dodaje.

Partnerem strategicznym zawodów w tym roku została firma PCG Deweloper, która od tego sezonu jest również głównym sponsorem
Klubu Sportowego GVT Świebodzice. Firma aktualnie prowadzi inwestycje m.in w Wałbrzychu, gdzie tworzy osiedle “Nowe Podzamcze”.

Trasa biegu głównego (start o godzinie 13:30) przebiegać będzie ulicami: Kopernika, Strzegomską, Środkową, Ciernie, Żeromskiego, Prusa, Młynarską. Zawody dla dzieci rozpoczną się o 10:45.

Partnerami zawodów są również: Miasto Świebodzice, OSiR Świebodzice, ZGK Świebodzice, Veloshop.pl, ZPC Śnieżka i AMZ.

Zapisy są jeszcze aktywne, a regulamin i link do rejestracji znaleźć można pod linkiem
https://gvttraining.pl/3-edycja-swiebodzickiej-piatki-dychy/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group