Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicka przychodnia ma dobry kontrakt, w mieście jest też bezpłatna rehabilitacja

Sobota, 8 stycznia 2011, 0:04
Aktualizacja: 0:05
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzicka przychodnia ma dobry kontrakt, w mieście jest też bezpłatna rehabilitacja
Fot. UM Świebodzice
Niemal wszystkie poradnie specjalistyczne działające w Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach mają podpisany kontrakt na 2011 rok. Przychodnia od początku stycznia rejestruje i przyjmuje swoich pacjentów bez żadnych kłopotów. Od początku roku świebodziczanie mogą też wreszcie korzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dzięki rozsądnym działaniom dyrekcji Miejskiego Ośrodka Zdrowia pacjenci tej największej przychodni w mieście nigdy nie muszą się martwić, co będzie po 1 stycznia. Lekarze przyjmują, nie ma kolejek.

- W zakresie poradni specjalistycznych czekamy jeszcze na kontrakt dla poradni ginekologiczno-położniczej, przy czym oczywiście panie w ciąży oraz pilne przypadki są załatwiane w naszej poradni. Lada dzień nastąpi rozstrzygnięcie ze strony NFZ – zapewnia Adrian Szewczyk, dyrektor przychodni. - Pozostałe poradnie specjalistyczne, to jest poradnie: chirurgiczna, ortopedyczna, laryngologiczna, kardiologiczna, diabetologiczna, urologiczna, logopedyczna, okulistyczna, pulmunologiczna, neurologiczna, dermatologiczna oraz zdrowia psychicznego od nowego roku funkcjonują normalnie, a kontrakty na poszczególne poradnie w naszej przychodni podpisane są, mimo trudnego okresu, na poziomie około 15 procent wyższym, niż w roku ubiegłym.

Największa przychodnia w mieście przygotowuje się do sporego wyzwania. Będzie to informatyzacja placówki, a dzięki niej m. in. zostanie usprawniony system rejestracji pacjentów. - Jest to proces trudny i skomplikowany. W związku z tym bardzo prosimy pacjentów o wyrozumiałość w pierwszym okresie. Później jesteśmy pewni, że pacjenci odczują usprawnienie procesu rejestracji – zapewnia Adrian Szewczyk.

Dotychczas zabiegi rehabilitacyjne były w Świebodzicach świadczone wyłącznie komercyjnie. Teraz kontrakt na rehabilitację udało się zdobyć niepublicznej placówce. To Centrum Rehabilitacji Promyk, która ma swoją siedzibę w dawnym biurowcu Termetu przy ul. Wałbrzyskiej. Ośrodek już od 1 stycznia rejestruje pacjentów na zabiegi m. in. kinezytepapii, fizjoterapii, masaże, w systemie zabiegów ambulatoryjnych.

Otrzymany kontrakt nie jest duży, jednak jak zapewnia kierownictwo placówki, pacjenci, którzy zgłoszą się ze skierowaniem, na pewno nie zostaną odesłani z kwitkiem, choć trzeba się liczyć z pewnym oczekiwaniem na wizytę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group