Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzicka przychodnia ma dobry kontrakt, w mieście jest też bezpłatna rehabilitacja

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 8 stycznia 2011, 0:04
Aktualizacja: 0:05
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Niemal wszystkie poradnie specjalistyczne działające w Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach mają podpisany kontrakt na 2011 rok. Przychodnia od początku stycznia rejestruje i przyjmuje swoich pacjentów bez żadnych kłopotów. Od początku roku świebodziczanie mogą też wreszcie korzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dzięki rozsądnym działaniom dyrekcji Miejskiego Ośrodka Zdrowia pacjenci tej największej przychodni w mieście nigdy nie muszą się martwić, co będzie po 1 stycznia. Lekarze przyjmują, nie ma kolejek.

- W zakresie poradni specjalistycznych czekamy jeszcze na kontrakt dla poradni ginekologiczno-położniczej, przy czym oczywiście panie w ciąży oraz pilne przypadki są załatwiane w naszej poradni. Lada dzień nastąpi rozstrzygnięcie ze strony NFZ – zapewnia Adrian Szewczyk, dyrektor przychodni. - Pozostałe poradnie specjalistyczne, to jest poradnie: chirurgiczna, ortopedyczna, laryngologiczna, kardiologiczna, diabetologiczna, urologiczna, logopedyczna, okulistyczna, pulmunologiczna, neurologiczna, dermatologiczna oraz zdrowia psychicznego od nowego roku funkcjonują normalnie, a kontrakty na poszczególne poradnie w naszej przychodni podpisane są, mimo trudnego okresu, na poziomie około 15 procent wyższym, niż w roku ubiegłym.

Największa przychodnia w mieście przygotowuje się do sporego wyzwania. Będzie to informatyzacja placówki, a dzięki niej m. in. zostanie usprawniony system rejestracji pacjentów. - Jest to proces trudny i skomplikowany. W związku z tym bardzo prosimy pacjentów o wyrozumiałość w pierwszym okresie. Później jesteśmy pewni, że pacjenci odczują usprawnienie procesu rejestracji – zapewnia Adrian Szewczyk.

Dotychczas zabiegi rehabilitacyjne były w Świebodzicach świadczone wyłącznie komercyjnie. Teraz kontrakt na rehabilitację udało się zdobyć niepublicznej placówce. To Centrum Rehabilitacji Promyk, która ma swoją siedzibę w dawnym biurowcu Termetu przy ul. Wałbrzyskiej. Ośrodek już od 1 stycznia rejestruje pacjentów na zabiegi m. in. kinezytepapii, fizjoterapii, masaże, w systemie zabiegów ambulatoryjnych.

Otrzymany kontrakt nie jest duży, jednak jak zapewnia kierownictwo placówki, pacjenci, którzy zgłoszą się ze skierowaniem, na pewno nie zostaną odesłani z kwitkiem, choć trzeba się liczyć z pewnym oczekiwaniem na wizytę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 8-01-2011 11:01
a świdnicki caritas ? tam nadal jest rehabilitacja darmowa ?
~ 8-01-2011 11:48
jeśli chodzi o rehabilitacje to tylko medyk, tam jest najlepsza obsluga i fachowa pomoc
~ 8-01-2011 15:16
krzesełka jak na stadionie :), niewygodnie się na nich siedzi tak gibają się do tyłu
~mama niepelnosprawnegosyna 12-01-2011 19:35
centrum rehabilitaci promyk to super osrodek wrescie wiem ze jest syn dobrze cwiczony bylam rowniesz w medyku ale sie chowa pod wzgledem rehabilitaci gdzie cwicza tylko 20 minut i byle jak a rehabilitanci w promyku yo jest wlasnie to polecam wszystkim matka co maja dzieci niepelnosprawne
~jola 12-01-2011 19:46
zgadzam sie z pania pani mg Ulatowska daje z siebie wszystko nie ma drugiej takiej rehabilitantki na dolnymslasku poprostu stawia dzieci na nogi i cwiczy najlepiej a pozatym jest bardzo sympatyczna dzieci ja uwielbiaja rowniesz bardzo polecam
~pacjentka 2-08-2011 22:42
A ja polecam rehabilitację w Strzegomiu na Armii Krajowej 23. Jest tam b.dobrze wykształcony personel,zarówno do dzieci jak i dla dorosłych. Mnie postawili na nogi. Pracują metodami o których mało kto słyszał.Mój prowadzący prof.z Wrocławia jest pełen podziwu,że wstałam z wózka inwalidzkiego.Byłam w 17 renomowanych ośrodkach reh.w Polsce.NIE DALI SOBIE ZE MNĄ RADY!.Ppleciłam centrum HELIOS koleżance,która ma b.chore dziecko i też jest zachwycona podejściem i fachowością. W związku z tym b.polecam tą placówkę na b.trudne przypadki !!!
~aleksandra 12-03-2012 23:27
chcę bardzo podziękować wspaniałemu zespołowi rehabilitantów z Heliosa ze Strzegomia za opiekę nad moim dzieckiem .Wykazali się olbrzymią wiedzą i determinacją.W Końcu uwierzyłam w sens rehabilitacji i bardzo polecam tą placówkę.Wszędzie musiałam płacić a tam nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group