Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicka strefa zostanie powiększona

Środa, 6 lipca 2011, 13:57
Aktualizacja: 18:30
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Świebodzicka strefa zostanie powiększona
Fot. UM Świebodzice
Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 5 lipca radni wyrazili zgodę na poszerzenie Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park” oraz na przystąpienie gminy do spółki.
Gmina chce rozszerzyć swoją podstrefę o kolejne blisko 9 hektarów i wnieść je aportem, jako udział, do „Invest–Parku”.

Zasoby gruntów gminy w podstrefie po transakcji z GEĄ, która niedawno kupiła ponad 5 hektarów, w zasadzie się wyczerpały. Kilka rozproszonych hektarów nie skusi żadnego dużego inwestora. – Mamy w tej chwili deficyt gruntów w podstrefie, jej poszerzenie jest więc koniecznością – argumentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Gmina wniesie nowe tereny (jest to ok. 9 ha) aportem do spółki „Invest-Park”, stając się jednocześnie jej udziałowcem. To zwiększy szanse na zdobycie inwestora i da gminie lepszą pozycję do negocjacji samych warunków inwestycji.

Podstrefa Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" Sp. z o.o. w Wałbrzychu ma łączną powierzchnię 10,3272 ha gruntów,
z czego:
- 1,2905 ha , to gruntu położone przy ul. Świdnickiej 57 w Świebodzicach, a ich właścicielem jest "INVEST-PARK DEVELOPMENT" Sp. z o.o. w Wałbrzychu (już zagospodarowane),
- 9,0367 ha to grunty będące własnością Gminy Świebodzice, położone w okolicach ul. Strzegomskiej w Świebodzicach.
To właśnie w tym obszarze firma GEA Polska kupiła 5,8845 ha gruntu.

Tereny, które mają być dołączone do Podstrefy, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów, zakupionych przez firmę GEA – oddziela je zaplanowana do budowy droga – nazwana już ulicą Strefową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group