Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdańsk: Świebodzicki trener “Odysei Umysłu” nagrodzony w Gdańsku

Piątek, 5 kwietnia 2013, 9:39
Autor: red.
Gdańsk: Świebodzicki  trener “Odysei  Umysłu” nagrodzony w Gdańsku
Fot. użyczone
23–24 marca w Gdańsku odbyły się ogólnopolskie finały "Odyssey of Mind" – prestiżowego projektu edukacyjnego o zasięgu ogólnoświatowym. Już po raz piąty uczestniczył w nim świebodziczanin – Gustaw Grochowski. Jako trener poprowadził drużynę studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego do kolejnego sukcesu – mistrzostwa Dolnego Śląska i wicemistrzostwa Polski w tym konkursie w swojej kategorii wiekowej.

Zespół nagrodzono ogromnym pucharem oraz możliwością reprezentowania polskiej młodzieży na Eurofestiwalu, który odbędzie się w tym roku w dniach 25. kwietnia - 1. maja w Berlinie. Drużyna zaprezentuje swoje przedstawienie kilku tysiącom młodych ludzi z całej Europy. Jest to niewątpliwie wspaniałe zwieńczenie wielomiesięcznej pracy trenera i jego podopiecznych.

Nie jest to pierwszy sukces Gustawa na tym polu. W swojej trenerskiej pracy może pochwalić się wieloma trofeami. Z drużyną studencką zdobył cztery mistrzostwa Dolnego Śląska, dwa mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski oraz Nagrodę Specjalną na Eurofestiwalu w Petersburgu w 2012roku. W latach 2010-2012 trenował również grupę licealistów z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach (którego jest absolwentem), z którą udało się dwukrotnie awansować z tytułem mistrzów Dolnego Śląska do finałów ogólnopolskich i tam wywalczyć 4. i 8. miejsce (co jest również sporym osiągnięciem, gdyż konkurencja w tej grupie wiekowej jest ogromna).

Ukoronowaniem pracy trenera okazała się tegoroczna Nagroda Omera, przyznawana za szczególne osiągnięcia w “Odysei Umysłu”. Gustaw znalazł się wśród 60 nominowanych i 9 nagrodzonych, a w uzasadnieniu wyboru jego osoby podkreślono wyjątkową kreatywność oraz wybitną osobowość i umiejętności trenerskie. Serdeczne gratulacje!

Odyseja Umysłu to program edukacyjny stworzony w 1978 roku przez C. Samuela Micklusa, a organizowany przez fundację Odyssey of the Mind mający na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group