Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicki wniosek wysoko oceniony

Piątek, 18 listopada 2016, 18:38
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2016, 8:40
Autor: red
Świebodzice: Świebodzicki wniosek wysoko oceniony
Fot. UM Świebodzice
Bardzo wysoką punktację uzyskał świebodzicki projekt dotyczące rewitalizacji terenów zielonych i poprawy jakości środowiska miejskiego.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właśnie poinformował o uzyskaniu przez gminę aż 64 pkt. w ramach oceny wniosku – warto tu zaznaczyć, że w roku bieżącym, w edycji wiosennej, gmina z identyczną punktacją znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej i uzyskała dofinansowanie.

Po zakończeniu naboru wniosków zostanie przygotowana lista rankingowa projektów, a te które znajdą się najwyżej – otrzymają najszybciej dotacje.

Projekt Gminy Świebodzice jest innowatorskim i obejmującym rozległy teren działaniem nastawionym na zrewitalizowanie 12 terenów zielonych położonych w obszarze miasta, ożywienie ich i zagospodarowanie w taki sposób, by pełniły także funkcje rekreacyjne.

Projekt nosi nazwę „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice przez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Zadanie obejmuje teren ponad 19 ha hektarów, koszt przedsięwzięcia to ponad 4 mln zł.

Tereny objęte projektem to między innymi historyczny park przy ulicy Łącznej, Park Miejski, park nad stawem Warszawianka, Os. Piastowskie 2 (tereny przy ulicy Dąbrówki), aleja pomnikowa/spacerowa na Pełcznicy, boisko sportowe na Cierniach, alejka spacerowa od ulicy Wiejskiej wzdłuż rzeki Pełcznicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group