Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzickie ferie na półmetku

Wtorek, 22 lutego 2011, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzickie ferie na półmetku
MDK Świebodzice.
Fot. UM Świebodzice
Młodzi świebodziczanie mają do wyboru liczne zajęcia, zorganizowane przez trzy placówki miejskie: Miejski Dom Kultury, Świetlicę Środowiskową oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od poniedziałku w MDK–u słuchać gwar, śmiech i muzykę. Głośno i tłumnie jest w hali OSiR.

W MDK-u układy taneczne ćwiczą zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Po sąsiedzku, w sali obok, mali modelarze sklejają modele samolotów pod okiem instruktora. A w pracowni plastycznej kolejna grupa przygotowuje maski na bal przebierańców, który odbędzie się pod koniec ferii. Na stałe zajęcia zapisanych jest sześćdziesięcioro dzieci.

Na parkiecie w ośrodku sportu wczoraj prowadzone były rozgrywki w piłkę nożną, w holu młodzież prowadziła rozgrywki w ping-ponga, a w salce treningowej przyszli kickbokserzy ćwiczyli pod okiem mistrza świata tej dyscypliny Mariusza Cieślińskiego. Oprócz tego codziennie czynna jest kręgielna oraz Wodne Centrum Rekreacji, które w czasie ferii dla dzieci z miasta ma preferencyjną cenę wejścia na basen – 2 złote. W sumie z zajęć sportowych dziennie korzysta około 300 dzieci.

Z kolei w świetlicy też sporo się dzieje. Wycieczki, zabawy, wyjścia na sanki i wiele innych atrakcji. Z okazji Walentynek wszyscy uczestnicy półkolonii w świetlicy otrzymali słodkie prezenty od zastępcy burmistrza Zbigniewa Opalińskiego. Każde dziecko dostaje codziennie ciepły posiłek. Z tej oferty korzysta 80 dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group