Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziczanie chcą na szklany ekran

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 18:06
Aktualizacja: 18:07
Autor: red.
Świebodzice: Świebodziczanie chcą na szklany ekran
Fot. UM Świebodzice
Całe zastępy świebodziczan – od gimnazjalistów, przez trzydziesto– i czterdziestolatków, po seniorów, stawiły się w piątek, 13 czerwca, o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury, by wziąć udział w organizowanym tam castingu do serialu "Czas Honoru – Powstanie".

Zdjęcia do emitowanego w programie drugim Telewizji Polskiej serialu, który opisuje losy tzw. "cichociemnych", rozpoczną się w Świebodzicach od 23 czerwca i potrwają siedem dni. Na tę okoliczność producent serialu, Akson Studio, poszukiwał statystów, którzy mogliby wziąć udział w realizacji obrazu telewizyjnego.

Pomimo pechowej daty - piątek trzynastego, w powodzenie i angaż do serialu uwierzyło bardzo wielu chętnych, dla których możliwość wystąpienia u boku największych aktualnie sław polskiej telewizji, m.in. Magdaleny Różczki, Jana Wieczorkowskiego czy Ireneusza Czopa, okazała się kuszącą perspektywą.

Na zainteresowanych statystowaniem poza obowiązkową sesją zdjęciową czekała ankieta, w której określić należało m.in. kolor oczu, włosów oraz dokładne wymiary, potrzebne przy projektowaniu kostiumów. Przesłuchujący zwracali uwagę na najdrobniejsze detale, a dodatkowym atutem było doświadczenie na planie filmowym - w szczególności to zdobyte przy realizacji "Miasta 44", ale liczył się także udział w różnego rodzaju warsztatach i kółkach teatralnych.

Udział w serialu, to poza gratyfikacją finansową, niezwykła przygoda, a dla niektórych, być może, początek przygody z aktorstwem.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group