Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziczanie lubią "dwa kółka"

Poniedziałek, 22 września 2014, 19:48
Aktualizacja: 20:00
Autor: red.
Świebodzice: Świebodziczanie lubią "dwa kółka"
Fot. UM Świebodzice
W piątkowe przedpołudnie, 19 września, świebodzicki rynek opanowali rowerzyści, którzy uczestniczyli w "Happeningu rowerowym", dorocznej akcji, organizowanej pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice, propagującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ekologiczny styl życia. To już siódmy raz, gdy świebodziczanie pokazali, jak bardzo lubią jazdę na rowerze.

Imprezę rozpoczął, już tradycyjnie, przejazd cyklistów ulicami miasta. Kolumna jednośladów, złożona z najróżniejszego rodzaju rowerów - szosowych, górskich, turystycznych oraz poczciwych składaków, w asyście Policji przejechała ulicami: Prusa, Szkolną, Sienkiewicza, Kopernika, placem Jana Pawła II i Żeromskiego, a następnie zakończyła jazdę paradą wokół ratusza, gdzie na uczestników czekało wiele konkursów, zabaw i atrakcji przygotowanych przez organizatorów - Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej, oraz partnerów akcji. Prywatne Studium Zawodowe przeprowadziło pokaz pierwszej pomocy, w którym prezentowano dzieciom, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, szkoła językowa Mała Lingua zachęcała do wspólnych animacji, w których najmłodsi poznawali zwroty związane z jazdą na rowerze w najróżniejszych językach świata, a SKOK Unia Lubelska rozdał plany lekcji.

Nie zabrakło również malowania twarzy, każdy kto chciał, mógł skorzystać z prowadzonego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji znakowania rowerów, a każde dziecko otrzymało od organizatorów odblask.

Zmianą w stosunku do lat ubiegłych był brak konkursu plastycznego na najciekawsze prace związane z transportem zbiorowym. W jego miejsce zorganizowano konkurs na transparent zachęcający do jazdy na rowerze. Wszystkie prace przygotowane przez przedszkolaków i uczniów były bardzo urzekające, dlatego każda praca została nagrodzona, a laureaci otrzymali sprzęt sportowy.

Głównym punktem programu był występ Piotra Bielaka - sportowca i akrobaty, specjalizującego się w trialu rowerowym, który zaprezentował zebranym pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności. Były skoki, jazda na jednym kole, próba bicia rekordu w skoku w wzwyż na rowerze, a także karkołomna gra "w sznura", podczas której pan Piotr wykazał się nieprawdopodobnym zmysłem akrobatycznym. Pokaz musiał się spodobać, bowiem wszystkie ekwilibrystyczne figury dzieci nagradzały głośnymi okrzykami i gromkimi oklaskami, a po występie cierpliwie czekały w kolejce po autograf.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group