Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziczanie znów pomogli Karolowi

Środa, 3 listopada 2010, 16:57
Aktualizacja: 17:01
Autor: red.
Świebodzice: Świebodziczanie znów pomogli Karolowi
Fot. UM Świebodzice
Po raz kolejny świebodziczanie oddawali krew dla chorego na białaczkę Karola Szozdy. W piątek, 29 października, salę dawnego Włókniarza odwiedziło prawie 70 osób, głównie młodzi ludzie, którzy chcieli oddać życiodajny płyn. Wśród nich wielu było znajomych i przyjaciół licealisty.

W sumie zarejestrowanych zostało sześćdziesiąt siedem osób z czego pięćdziesiąt osób oddało krew, siedemnaście osób nie kwalifikowało się do pobrania krwi z przyczyn zdrowotnych.

Zarejestrowano się także 15 potencjalnych dawców szpiku kostnego.

To była bardzo udana akcja. Dziękujemy wszystkim za zdyscyplinowanie i cierpliwość. Chętnych było tylu, że musieli oczekiwać na przyjęcie, ale nikt się nie denerwował. – podkreśla Teresa Kamińska, specjalista do spraw promocji w wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa.

A po południu, o godz. 17.00, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach rozpoczął się koncert charytatywny, podczas którego odbyła się licytacja przedmiotów, podarowanych przez wszystkich tych, którzy chcą pomóc w leczeniu 18-latka. W licytacji brał udział m. in. burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. Dzięki hojności uczestników aukcji zebrano ponad 7 tys. zł.

Przypominamy, że w tę sobotę, 6 listopada, w szpitalu Mikulicz od godz. 10.00 do 16.00 odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji. Możesz w ten sposób pomóc innym, a nawet uratować czyjeś życie.

Organizatorem akcji poboru krwi był Paweł Bobrowski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha oraz Urząd Miejski w Świebodzicach. Jak zwykle zbiórkę wsparła firma Śnieżka Invest, która przekazała słodycze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group