Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziczanin mistrzem Śląska w Kulturystyce Klasycznej

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 13:10
Aktualizacja: 13:11
Autor: MDvR
Świebodzice: Świebodziczanin mistrzem Śląska w Kulturystyce Klasycznej
Fot. użyczone
Rozpoczął się kolejny sezon startowy w kulturystyce świebodzickiego zawodnika Mateusza Brzuchacza, startującego w barwach Stowarzyszenia „Bona Fide”.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Mateusz Brzuchacz wielokrotnie reprezentował miasto, zdobywając trzecie miejsce w kategorii open debiutantów w Pucharze Pucka w Żelistrzewie, czwartą pozycję w finale Ogólnopolskich Debiutów Kulturystycznych w Ostrowii Mazowieckiej, a także zajął siódmą lokatę w Pucharze Krakowa, biorąc także udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Kulturystyce Klasycznej rozgrywanych w stolicy Małopolski.

Inauguracyjnym startem naszego kulturysty w tym sezonie był również Puchar Pucka w Żelistrzewie odbywający się 3 kwietnia. Tym razem świebodziczanin na odległym Pomorzu wystartował w kulturystyce ekstremalnej w kategorii powyżej 90 kg, awansował do finału i uplasował się na piątym miejscu.

Kolejnym startem Mateusza Brzuchacza były Mistrzostwa Śląska w Pyskowicach rozegrany 17 kwietnia, gdzie wystartował już w swojej docelowej kategorii w kulturystyce klasycznej powyżej 180cm wzrostu. Przy silnym wsparciu licznej grupy kibiców ze Świebodzic Mateusz zwyciężył, zdobywając tytuł mistrza Śląska. Na tych samych zawodach w kategorii open (zwycięzcy wszystkich kategorii wagowych) świebodziczanin zajął czwartą pozycję.

Najważniejsze tegoroczne starty są jeszcze przed naszym zawodnikiem, na co dzień instruktorem kulturystyki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Będą to Mistrzostwa Polski w dniach 29.04 – 01.05. w Częstochowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group