Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Świetlica do remontu

Wtorek, 14 grudnia 2021, 15:07
Autor: red
Rogoźnica: Świetlica do remontu
Fot. UM Strzegom
Po kilku zadaniach inwestycyjnych zrealizowanych przez gminę Strzegom w ostatnich latach we wsi Rogoźnica przyszła kolej na remont, przebudowę i termomodernizację świetlicy wiejskiej. Budynek świetlicy od wielu lat wymaga gruntownego remontu.

Świetlica jest w złym stanie technicznym. Obiekt uległ zniszczeniu głównie z powodu braku właściwych izolacji przeciwwilgociowych i cieplnych, ale także z powodu niewydolnego systemu ogrzewania obiektu, który bazował głównie na kominku z płaszczem wodnym jako źródle ciepła.

Obecnie strzegomski samorząd jest na etapie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót. Rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wybranym wykonawcą nastąpi w drugiej połowie grudnia br. Z uwagi na to, że najkorzystniejsza złożona w przetargu oferta przekroczyła środki finansowe posiadane na to zadanie w budżecie, przed rozstrzygnięciem przetargu konieczne jest wprowadzenie dodatkowych środków do budżetu gminy.

Zakres planowanych do wykonania prac jest bardzo szeroki.
- Cały obiekt zostanie poddany termomodernizacji, będzie ocieplony i zaizolowany przeciwwilgociowo. Nastąpi kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem toalet. Powstaną nowe podłogi, zostaną zbite stare tynki i wykonane nowe oraz zostaną wykończone powierzchnie ścian, które uprzednio zostaną poddane odgrzybieniu i osuszeniu. Sufity w pomieszczeniach ulegną obniżeniu. Wykonawca wyposaży świetlicę w nową instalację elektryczną, klimatyzację oraz przerobi system centralnego ogrzewania, który będzie zasilany pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym. Stropodach w części budynku nad sceną zostanie rozebrany i zostanie wykonany nowy, ocieplony strop żelbetowy. Nowo wyremontowana świetlica zostanie oddana do użytkowania pod koniec 2022 r. - informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Informacja o kompleksowym remoncie świetlicy niezwykle ucieszyła sołtysa Rogoźnicy - Pawła Gołębia oraz członków Rady Sołeckiej, którzy już nie mogą się doczekać zakończenia prac remontowych.

Remont, przebudowa i termomodernizacja świetlicy w Rogoźnicy jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt planowanej inwestycji wyniesie ok. 1,7 mln zł, w tym poziom dofinansowania to kwota rzędu ok. 1,4 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group