Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Świetlica w Goczałkowie jak nowa

Środa, 12 listopada 2014, 9:26
Aktualizacja: 20:45
Autor: red.
Goczałków: Świetlica w Goczałkowie jak nowa
Fot. UM Strzegom
Z udziałem m. in. Pawła Czyszczonia – dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, władz samorządowych Strzegomia i uczestników konkursu "Estetyka zagrody wiejskiej i ogródków przydomowych położonych na terenach sołectw gminy Strzegom" oddano do użytku zmodernizowaną świetlicę wiejską w Goczałkowie.

Prace remontowe obejmowały przebudowę i rozbudowę miejscowej świetlicy z wykonaniem instalacji kanalizacji deszczowej dla odwodnienia budynku. Były one realizowane w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wykonawcą I etapu remontu była firma PPHU PIROBUD z Wałbrzycha, a drugiego - firma JANEX z Kamiennej Góry.

Gospodarzem piątkowej uroczystości był Józef Starak - radny Rady Miejskiej z Goczałkowa, który w imieniu nieobecnego sołtysa - Stefana Dudyka i mieszkańców wsi podziękował władzom samorządowym, pracownikom Urzędu Miejskiego, wykonawcom i inspektorom nadzoru za realizację remontu. Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta podkreślił, że w tym roku wyremontowano 4 świetlice wiejskie: w Olszanach, Rusku, Stawiskach i Goczałkowie. - Jestem niezwykle zadowolony, że możemy się spotkać w tak komfortowych warunkach. Świetlica w Goczałkowie zmieniła się nie do poznania. Zastosowany system grzewczy w postaci kotłowni sprawi, że budynek będzie stale ocieplony. Dodatkowo pociągnięto centralne ogrzewanie do pomieszczenia, gdzie mieści się remiza strażacka - mówił. Burmistrz jednocześnie złożył podziękowania na ręce obecnego w Goczałkowie Pawła Czyszczonia z UMWD oraz członka zarządu województwa dolnośląskiego - Włodzimierza Chlebosza za otrzymane dofinansowanie.

Dalszą część spotkania stanowiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu "Estetyka zagrody wiejskiej i ogródków przydomowych położonych na terenach sołectw gminy Strzegom".

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group