Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jugowa: Świetlica w Jugowej coraz bliżej

Piątek, 20 lipca 2018, 11:47
Autor: red
Jugowa: Świetlica w Jugowej coraz bliżej
Fot. UG Dobromierz
Budowa centrum kulturalno–rekreacyjnego we wsi Jugowa to kolejne duże zadanie inwestycyjne jakie realizuje Gmina Dobromierz.

Prace idą sprawnie i 17.07 odbył się pierwszy odbiór częściowy – część prac ziemnych (usunięcie warstwy humusu, wykopy), częściowe zagospodarowanie terenu (ułożenie części koryt pod chodniki). Wykonano już fundamenty oraz izolacje przeciwwilgociowe oraz część konstrukcji murowych.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy:

I etap – stan surowy zamknięty, który obejmuje zadania w łącznej wysokości blisko 400 tys. zł,

II etap – prace budowlane wykończeniowe wewnątrz obiektu wraz z przyłączami i wyposażeniem, których wartość to ponad 360 tys. zł.

Realizacja zadania jest możliwa m.in. dzięki pozytywnie ocenionemu wnioskowi, który Gmina Dobromierz złożyła w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach realizacji zadania wybudowana zostanie świetlica wiejska o powierzchni zabudowy 237 m2 i kubaturze ok. 1 200 m3. Budynek wolnostojący, I kondygnacyjny, niepodpiwniczony, kryty dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką ceramiczną zakładkową w kolorze naturalnej czerwieni, fundamenty żelbetowe wylewane, konstrukcja budynku tradycyjna: ściany murowane z pustaków Porotherm gr. 25 cm i ocieplone warstwą styropianu gr. 12 cm.

Zagospodarowanie terenu obejmie drogę dojazdową do obiektu i plac manewrowy z miejscami postojowymi, wyznaczone krawężnikami betonowymi i utwardzone kruszywem łamanym, chodniki przy obiekcie i plac przed obiektem utwardzone kostką brukową betonową oraz ogrodzenie z siatki dla wydzielonego miejsca pod posadowienie zbiornika na gaz. Pozostałe parametry obejmują: roboty wykończeniowe i instalacyjne, przyłącza wody, kanalizacji ze zbiornikiem na nieczystości płynne i zewnętrzną instalację gazu ze zbiornikiem na gaz płynny.
- Inwestycja ma na celu aktywizację społeczności lokalnej i z pewnością w dużym stopniu wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców wsi, poprzez ożywienie życia kulturalnego oraz wzrost integracji społecznej – mówi wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group