Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Świetlica w Stanowicach na ukończeniu

Środa, 19 czerwca 2013, 10:52
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Stanowice: Świetlica w Stanowicach na ukończeniu
Fot. UM Strzegom
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja znanej i lubianej imprezy dożynkowej w Stanowicach – "Święto Chleba" odbędzie się już w pięknym, wyremontowanym budynku miejscowej świetlicy wiejskiej.

- Remont przebiega sprawnie, z czego bardzo się cieszymy. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe - informuje Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

- Świetlica wygląda imponująco - mówi z dumą sołtys Stanowic, Zdzisława Dmytrarz. - Nasi mieszkańcy bardzo często podglądają prace remontowe i nie mogą się nadziwić, jak nasza świetlica się zmienia. Znając ich aktywność, jestem pewna, że świetlica będzie tętnić życiem przez cały rok. Już się nie możemy doczekać końca prac - dodaje sołtys. Przypomnijmy, że w ramach remontu świetlicy rozebrano istniejącą dobudówkę wraz ze schodami i wykonano nowe wejścia do sali świetlicy, wykonano dodatkową klatkę schodową z wejściem do sali w celu poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, wymieniono stolarkę, wykonano docieplenie i nową elewację, wymieniono także dach.

- Jesteśmy wdzięczni władzom samorządowym Strzegomia i pracownikom Urzędu Miejskiego za pozyskanie środków finansowych na remont naszej świetlicy. Szkoda tylko, że całość tego budynku nie jest własnością gminy Strzegom, bo wtedy prezentowałby się jeszcze bardziej okazale - podkreśla Zdzisława Dmytrarz.

Zadanie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - "Odnowa i rozwój wsi" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszt inwestycji to ponad 760 tys. zł.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group