Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stawiska: Świetlica w Stawiskach już działa

Sobota, 15 listopada 2014, 9:42
Aktualizacja: 19:53
Autor: red.
Stawiska: Świetlica w Stawiskach już działa
Fot. UM Strzegom
Otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy w Stawiskach 13 listopada było wielkim wydarzeniem, na które przybyły trzy pokolenia mieszkańców wsi. Uroczystość poprzedziła narada sołtysów, którzy wraz z władzami samorządowymi uczestniczyli w tej uroczystości.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta otwierając spotkanie nie krył wzruszenia, że w końcu spełniły się marzenia mieszkańców i mają własne miejsce do spotkań i integracji, którego tak bardzo im brakowało. W swoim przemówieniu podkreślił zasługi poprzedniego sołtysa Bogumiła Wieszewskiego w realizacji tego sukcesu. Właśnie dla niego, na ręce nowej pani sołtys Doroty Domaradzkiej, burmistrz przekazał pamiątkowy zegar z życzeniami, by odmierzał mu tylko szczęśliwe godziny.

- Świetlice mają być dla ludzi. Mają być otwarte – powiedział burmistrz w toku przemówienia. - Nie zamykajcie świetlic, otwórzcie je dla ludzi, niech działają i wykazują się inicjatywą. Jak będą brudne ściany, to je pomalujemy, ale to będzie znaczyć, że w świetlicy toczy się życie - dodał. Oprawę artystyczną spotkania przygotowało Strzegomskie Centrum Kultury, a poprowadziła je Elżbieta Pienio, integrując miejscową społeczność. Rytmiczna „Zumba” w wykonaniu zespołu Ewy Zapolnej wprowadziła zebranych w radosny i taneczny nastrój. Wielkie możliwości wokalne zaprezentowały Natalia, Beata i Lila, przedstawicielki grupy wokalnej „ In live” oraz Lucjan Prorok, strzegomski piosenkarz, twórca tekstów i kompozytor. Pojawił się też Kubuś Puchatek z bajkowej krainy. Radość dzieciom sprawiły słodycze, a dorośli, dobrze się bawiąc aż do godz. 22.00, spędzili ze sobą mile czas. - Integracja mieszkańców - jak podkreśliła Dorota Domaradzka - zaczęła się już przed spotkaniem, podczas jego przygotowania, co rokuje dobre nadzieje na przyszłość. We wsi, gdzie nie ma szkoły, kościoła i sklepu, świetlica wiejska będzie jedynym miejscem spotkań mieszkańców i ich integracji. Na uwagę zasługuje fakt, że od zawsze zimny budynek stał się ciepłą świetlicą, w której zapanował ciepły klimat.

–To będzie sprzyjać organizacji życia wsi. Tego nam brakowało – mówili mieszkańcy.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group