Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Świetlica wiejska już po rozbudowie

Środa, 28 maja 2014, 10:44
Aktualizacja: 10:44
Autor: red.
Żarów: Świetlica wiejska już po rozbudowie
Fot. UM Żarów
Jest przestronniejsza i bardziej funkcjonalna. W pełni dostosowana do potrzeb lokalnej społeczności. Ma nowe zaplecze sanitarno–socjalne, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, korytarz oraz szatnie, których tutaj bardzo brakowało. Po kilku miesiącach dobiegł końca remont przybudówki świetlicy wiejskiej w Kalnie, dzięki któremu obiekt zyskał nowy wygląd.

- Remont został zakończony w terminie, choć nieco później trwały jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe. Dziś budynek prezentuje się bardziej okazale, jest schludny i przede wszystkim wyposażony w dodatkowe pomieszczenia. Wśród nich są dwie toalety, w tym jedna dla niepełnosprawnych, szatnie, korytarz oraz nowe schody wejściowe - mówi Andrzej Pach, właściciel firmy remontowej P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach, wykonawca inwestycji.

Nowy wygląd świetlicy wiejskiej w Kalnie cieszy najbardziej mieszkańców. Remont przybudówki obiektu był zawsze dla nich priorytetową inwestycją. - Stary pion sanitarny nie był dostosowany do unijnych standardów. Cieszę się i mam nadzieję, że tak rozbudowany obiekt będzie już na lata służył naszej społeczności - podkreśla Janina Jarosz, sołtys Kalna.

Rozbudowa przedsionka świetlicy w Kalnie kosztowała prawie 70 tysięcy złotych. Część prac remontowych została sfinansowana dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środkom finansowym z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 25 tysięcy złotych. Pozostałe koszty robót wykończeniowych pokryte zostały natomiast z budżetu gminy. Na ten cel część funduszu sołeckiego przeznaczyli również sami mieszkańcy. - Placówka ta jest dla mieszkańców Kalna ważnym ośrodkiem życia społecznego. Z atrakcji przygotowanych przez opiekunów świetlicy korzystają głównie dzieci i młodzież, ale obiekt użytkowany jest również nierzadko przez strażaków i lokalnych sportowców. Dlatego został w pełni dostosowany do ich wymagań i potrzeb - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group