Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielęcin: Świetlica wiejska w Mielęcinie oddana do użytku mieszkańców

Sobota, 9 grudnia 2017, 7:54
Autor: red
Mielęcin: Świetlica wiejska w Mielęcinie oddana do użytku mieszkańców
Fot. UM Żarów
Teraz to zupełnie inne miejsce. Mieszkańcy Mielęcina mogą już korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej, która została oficjalnie przekazana do ich użytku. Obiekt został gruntownie zmodernizowany. Jest nowoczesny i schludny.

Nie przypomina zniszczonego i zaniedbanego, jaki jeszcze kilka miesięcy temu mogli oglądać mieszkańcy wsi. Ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację.
- Aż chce się tutaj przychodzić. Budynek świetlicy wiejskiej, dzięki kompleksowej modernizacji, zyskał zupełnie inne oblicze. Kilkumiesięczny wysiłek nie poszedł na marne i dzięki temu możemy dziś cieszyć się z tego, że nasza wieś pięknieje. Dziękujemy za to władzom gminy, wykonawcy inwestycji i naszym zaangażowanym mieszkańcom, którzy nigdy nie odmawiają pomocy - mówił podczas uroczystości otwarcia wyremontowanej świetlicy Witold Madej sołtys Mielęcina.

Wyremontowany obiekt uroczyście poświęcił proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie ksiądz Marek Krysiak. Wstęgę uroczyście przecinali burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, radna Rady Miejskiej Barbara Zatoń, sołtys Witold Madej i mieszkańcy wsi.
- Dziś oddajemy w ręce mieszkańców wsi kolejną wyremontowaną świetlicę wiejską. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Aglomeracji Wałbrzyskiej zmodernizowane zostały trzy obiekty wiejskie, w Mrowinach, Mielęcinie i Przyłęgowie. Gratuluję wspaniałej uroczystości i życzę, aby obiekt ten był wykorzystywany przez mieszkańców najlepiej, jak tylko Wy to potraficie - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

O tym, w jaki sposób świetlica wiejska będzie wykorzystywana zadecydują już sami mieszkańcy Mielęcina. W planach, wedle zapowiedzi, jest także wiele zajęć, które realizować będzie tutaj Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
- Mamy wiele planów, jak ten obiekt jeszcze wykorzystać. Mogę Państwu obiecać już dziś, że wiele będzie się tutaj działo - mówił Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów - przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów" otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group