Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Świetlica wiejska w remoncie

Wtorek, 23 września 2014, 14:07
Aktualizacja: 14:09
Autor: red.
Wierzbna: Świetlica wiejska w remoncie
Fot. UM Żarów
Kolejna świetlica wiejska na terenie gminy Żarów zyska nowy wygląd. Właśnie ruszyły prace remontowe na świetlicy wiejskiej w Wierzbnej. Wymienione zostaną instalacje oraz posadzki. Świetlica zyska również trzy nowe klimatyzatory.

- Świetlice wiejskie to nie tylko miejsce wspólnych spotkań i zebrań sołeckich. To przede wszystkim miejsce wiejskiej integracji. Dlatego zależy nam, aby obiekty te były w pełni dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności. Każdego roku, ze środków z budżetu gminy Żarów i pozyskanych dotacji wiejskie obiekty zmieniają swój wygląd. Na finiszu znajduje się budowa świetlic w Pyszczynie i Bożanowie. Trwają również prace przy budowie nowej świetlicy w Gołaszycach. W przygotowaniu jest także budowa dwóch świetlic środowiskowych w Mrowinach i Zastrużu - wylicza burmistrz Leszek Michalak.

Remont świetlicy wiejskiej w Wierzbnej zostanie współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego przyznanych w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". W sumie pochłonie prawie 60 tysięcy złotych.

Całościowy remont pochłonie 58.777,41 tysięcy złotych, z czego kwotę 29.387, 00 tysięcy złotych gmina Żarów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group