Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Świetlica wiejska w rozbudowie

Piątek, 28 lutego 2014, 7:14
Autor: red.
Kalno: Świetlica wiejska w rozbudowie
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców remont świetlicy wiejskiej w Kalnie. Dobudowany zostanie przedsionek, a w nim nowe toalety, korytarz i szatnie, których na świetlicy bardzo brakowało. Tak zmodernizowany obiekt ma być gotowy początkiem wiosny, choć według zapewnień ekipy remontowej, prace przy tak sprzyjających warunkach atmosferycznych powinny zakończyć się zdecydowanie wcześniej.

- Świetlice wiejskie nie bez powodu określa się jako domy kultury. A czy są ważne dla ich mieszkańców? Wszystko zależy od tego, jak są wykorzystywane. W przypadku Kalna są to nie tylko uroczystości okolicznościowe oraz imprezy własne mieszkańców. Tutaj funkcjonuje świetlica dziecięca, która stanowi dla nich bazę życia kulturalnego - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Kalnie pochłonie prawie 70 tysięcy złotych. Gmina na jej częściowy remont pozyskała dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Część środków finansowych na jej rozbudowę pochodzić będzie również z funduszu sołeckiego. Tak zdecydowali mieszkańcy Kalna, którzy najbardziej cieszą się z wykonywanej inwestycji. - Wspólnie przyglądamy się remontowi świetlicy, dopytujemy, rozmawiamy z pracownikami firmy wykonawczej i cieszymy się, że prace tak sprawnie i szybko postępują. Mury coraz bardziej pną się w górę i już dziś spodziewamy się, że końcowy efekt będzie bardzo zadowalający. Teraz nasze zajęcia świetlicowe odbywają się w remizie strażackiej, ale już niebawem będziemy mogli korzystać z przestronnego i bardziej wygodnego obiektu - dopowiada Ewa Wołek, przewodnicząca Rady Sołeckiej Kalna.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group