Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Zastruże: Świetlice oddane do użytku

Wtorek, 10 marca 2015, 12:15
Aktualizacja: 15:20
Autor: red.
Mrowiny/Zastruże: Świetlice oddane do użytku
Fot. UM Żarów
Każda z nich ma być przyszkolną salą gimnastyczną. Mieszkańcy nie wykluczają jednak, że nowe obiekty będą wykorzystywane również w inny sposób. Mrowiny i Zastruże dołączyły do grona tych miejscowości, w których funkcjonują świetlice środowiskowe.

Dwie nowe świetlice środowiskowe zostały oddane wczoraj do użytku mieszkańców. Radości nie kryli głównie uczniowie szkół, gdyż to właśnie z myślą o nich obiekty powstały tuż przy szkolnych placówkach. - Marzenia się spełniają! Jeszcze nie tak dawno wspólnie otwieraliśmy nasz plac zabaw, teraz uczniowie będą mieli swój własny kąt do nauki wychowania fizycznego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prace, aby tutaj w Zastrużu ta świetlica powstała. Dziękuję w imieniu dzieci z naszej szkoły - mówiła podczas uroczystego otwarcia nowej świetlicy w Zastrużu Krystyna Wardach dyrektor szkoły.

Nowe sale wyposażone zostały w pomieszczenia socjalne, trzy toalety, w tym jedną do użytku osób niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego. - Szkoła Podstawowa w Mrowinach i Zastrużu są jedynymi szkolnymi placówkami, które nie posiadały swoich sal gimnastycznych. Cieszę się, że od dziś zajęcia sportowe będą w tych szkołach odbywały się w profesjonalnych obiektach, specjalnie na ten cel przeznaczonych. Jesteście nowymi gospodarzami tych obiektach. Niech Wam dobrze służą! - gratulował dyrektorom szkół burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt budowy dwóch sal w Mrowinach i Zastrużu to ponad 800 tysięcy złotych. Według zapewnień mieszkańców nowe sale będą funkcjonowały również jako małe centra kultury. - To będzie miejsce naszych spotkań, szkoleń, zebrań. Pomysłów pod tym względem nam nie brakuje - cieszył się Wojciech Elżbieciak sołtys Zastruża.

W otwarciu świetlic środowiskowych uczestniczyli również posłowie na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Anna Zalewska oraz senator RP Wiesław Kilian.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group