Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Świetlice wiejskie do remontu

Niedziela, 3 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Świetlice wiejskie do remontu
Fot. www.um.zarow.pl
Trzy świetlice wiejskie w Mielęcinie, Przyłęgowie i Mrowinach doczekają się kompleksowego remontu. Na początku marca Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie złożyło wniosek o dofinansowanie remontu i modernizacji trzech obiektów wiejskich w ramach programu "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów – przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów".

Projekt ten ma być realizowany przy współudziale środków finansowych Aglomeracji Wałbrzyskiej i własnych budżetu gminy Żarów. Prace remontowe świetlic rozpoczną się tuż po otrzymaniu oficjalnej decyzji o przyznaniu dofinansowania na to zadanie. Najprawdopodobniej będzie to trzeci kwartał 2016 roku. - Wniosek o dofinansowanie tego projektu został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Jesteśmy już na etapie rozstrzygnięcia przetargu, który został ogłoszony na realizację tej inwestycji. Czekamy teraz na ogłoszenie informacji w sprawie przyznania dofinansowania na to zadanie. Może to potrwać nawet kilka miesięcy, dlatego pierwsze planowane prace remontowe mogłyby ruszyć nie wcześniej niż w trzecim kwartale tego roku - wyjaśnia Przemysław Sikora kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ramach prac, które zaplanowano na świetlicach wiejskich będzie to wymiana stolarki okiennej, ocieplenie budynków, wymiana tynków, przebudowa sanitariatów, wykonanie nowej wentylacji, zmiana systemu ogrzewania, wykonanie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrodzenie terenu, remont podłóg, budowa nowego wjazdu na działkę, remont dachu czy wykonanie podjazdów dla niepełnosprawnych. To tylko część zadań, które zapisane zostały we wniosku złożonym o dofinansowanie tej inwestycji. Jedno jest pewne, remont tych trzech budynków jest bardzo potrzebny. - Rzeczywiście świetlice wiejskie w Mielęcinie, Przyłęgowie i Mrowinach wymagają kapitalnych remontów. Są to stare budynki, zniszczone przez upływający czas, w których trzeba przeprowadzić gruntowną modernizację. Centrum każdej wsi stanowi wiejska świetlica. Tego klimatu nie odda żadne inne miejsce. Mają służyć mieszkańcom do aktywnego spędzania czasu, wspólnej integracji i jeszcze większej mobilizacji oraz zaangażowania społecznego. To ważne miejsce dla mieszkańców i serce każdej wsi. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby miejsce to było odpowiednio przystosowane do potrzeb naszych mieszkańców - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Znane są już także, po rozstrzygniętym przetargu koszty remontów trzech świetlic wiejskich: Mielęcin 289.183, 52 zł, Przyłęgów 251.394,80 zł i Mrowiny 250.360,64 zł. Teraz trzeba jeszcze tylko poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników naboru wniosków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group