Czytających: 1369

Świdnica: Świetna inauguracja, Polonia–Stal lepsza od Śląska Wrocław

Środa, 18 marca 2015, 23:19
Aktualizacja: 23:21
Niezwykle udanie w rundę wiosenną weszli zawodnicy Polonii–Stali Świdnica, którzy w meczu 1. kolejki mistrzowskiej fazy Ligi Dolnoślaskiej Trampkarzy pokonali na własnym terenie jedenastkę Śląska Wrocław 3:2. Mimo, że spotkanie rozegrano w Świdnicy, to formalnie gospodarzem był Śląsk. Pojedynek rozpoczął się z ponad półgodzinnym opóźnieniem – wszystko przez indolencję osób rozrysowujących we Wrocławiu obsadę sędziowską!

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane w sobotę, 14 marca we Wrocławiu jednak na prośbę wrocławskiej drużyny wyznaczono nowy termin i miejsce rozegrania meczu przy akceptacji organu prowadzącego rozgrywki. Niestety sędziowie o meczu zapomnieli, dlatego też wyznaczono arbitra przygodnego - kierownika świdnickiej drużyny Marka Orzechowskiego. Mimo sporych zawirowań udało się zrealizować cel, pójść w ślady młodszych kolegów z Ligi Dolnośląskiej Młodzików (wygrana ze Śląskiem 3:0) i również zapisać na swoim koncie 3 punkty...

Rozpoczęło się po myśli biało-zielonych, którzy już w 4. minucie za sprawą Szymona Kopacza wyszli na prowadzenie. Rywale szczęśliwie zdołali wyrównać i do przerwy mieliśmy 1:1. Po zmianie stron Polonia-Stal znów wyszła na prowadzenie, kiedy to sytuację jeden na jednego wykorzystał Piotr Florian. Przyjezdni i tym razem jednak się podnieśli doprowadzając do wyrównania, ale ostatnie słowo należało tego dnia do podopiecznych Przemysława Malczyka dopingowanych przez wychowawczynię i koleżanki z klasy 2C Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Koronkową akcję miejscowych wykończył Bartłomiej Niedziałkowski i 3 punkty pozostały w Świdnicy!

Śląsk Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 2:3 (1:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kurowski, Jajko, Beniasz, Orzechowski, Białas, Piła, Niedziałkowski, Florian, Kopacz, Czabanowski, Korólczyk, Reif, Filipczak, Madej, Gazda, Czarny