Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Barcelona: Świetne wieści z Barcelony – Daniel Bukowy mistrzem Hiszpanii!

Wtorek, 20 marca 2012, 18:46
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2012, 12:34
Autor: MDvR
Barcelona: Świetne wieści z Barcelony – Daniel Bukowy mistrzem Hiszpanii!
Fot. www.onekyokushin.pl
W słonecznej Barcelonie 10 marca odbyły się otwarte Mistrzostwa Hiszpanii w karate w kategoriach wagowych. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Hiszpanii, Węgier, Rosji, Kazachstanu, Francji, Costa Rica oraz Polski. Sędzią głównym był Katsuhito Gorai, który przyleciał aż z Nowego Jorku na ten turniej.

Polskę reprezentowali: Janusz Skorliński (Poznań), który wygrał pierwszą walkę w kategorii -80kg przez ippon nieznacznie ulegając swojemu rywalowi w drugim starciu; Aleksandra Przybylak (Poznań), która toczyła efektowne walki i zajęła wysokie trzecie miejsce w kategorii kumite kobiet -65kg oraz Daniel Bukowy (Świdnica) - zwycięzca kategorii -90kg. Daniel miał do stoczenia 4 walki. Niestety do pierwszej walki jego przeciwnik nie stawił się na matę, drugą walkę Daniel stoczył z francuskim zawodnikiem Alexandrem Delahaye, wygrywając przez wazari. W półfinale natomiast walczył z Hiszpanem Gonzalo Fernadezem i zakończył to starcie przez ippon. Nasz reprezentant finał także stoczył z Hiszpanem - Marcelo Ferreirą i również ta walka została zakończona przed czasem.

Bardzo się cieszę, że mogłem walczyć na Mistrzostwach Hiszpanii, ponieważ jest tam wielu dobrych zawodników i mogłem sprawdzić się na macie w innym kraju. Podkreślam to ponieważ zwycięstwo w innym kraju zawsze jest cięższe niż walka na swoim terenie. Cieszę się także że mogłem reprezentować Polskę i sprawić, że flaga biało-czerwona była na najwyższym stopniu podium. Zawody uważam za bardzo udane i mam nadzieje że dalej będę reprezentował siebie, mojego sensei’a Zbigniewa Romanowskiego, Świdnicę i kraj, ile Bóg pozwoli – wyznał Daniel Bukowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group