Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 1350

Świdnica: Świetny start naszych reprezentantów podczas II Świdnickiej Piętnastki

Niedziela, 29 sierpnia 2010, 18:56
Aktualizacja: 19:05
Pomimo kiepskiej aury aż 302 zawodników pojawiło się na starcie II Świdnickiej Piętnastki. Pogoda nie dopisała, ale frekwencja i uzyskane rezultaty jak najbardziej tak.

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył wrocławianin Tomasz Sobczyk uzyskując czas 49:05. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Yuriy Blahodir (Kalisz) – 51:33 oraz Eryk Dobrochowski z Leszna – 51:40.

W kategorii pań mieliśmy więcej powodów do zadowolenia, bowiem z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki broniące barw powiatu świdnickiego. Podobnie jak wśród panów ze zwycięstwa cieszyła się zawodniczka reprezentująca stolicę Dolnego Śląska – Katarzyna Durak, która z czasem 57:05 stanęła na najwyższym stopniu podium. Równo minutę później na metę wbiegła strzegomianka, zawodniczka GLKS-u Świdnica Aleksandra Gierat. 58:25 to czas trzeciej Elżbiety Jarosz (Wrocław).

Michelle Schiewe, Sonia Jankowska i Jagoda Czarnotta zajęły miejsca tuż za podium, odpowiednio czwartą, piątą i szóstą pozycję. Cztery nasze zawodniczki w pierwszej szóstce silnie obsadzonych zawodów to kolejny duży sukces świdnickich biegów.