Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świetny wynik naszego zawodnika w "Setce komandosa" – nocnym biegu w lesie na dystansie 100 kilometrów

Piątek, 24 marca 2017, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
Świdnica: Świetny wynik naszego zawodnika w "Setce komandosa" – nocnym biegu w lesie na dystansie 100 kilometrów
Fot. KPP Świdnica
Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała ogólnopolski bieg na dystansie 100 kilometrów, przeznaczony głównie dla służb mundurowych. Trasa "Setki komandosa", bo tak nazywa się ta impreza, wiodła przez las, a rywalizacja odbywała się w nocy, przez znaczną część dystansu w pełnym umundurowaniu z obciążeniem.

Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach reprezentantów różnych służb mundurowych. W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej.

W tegorocznym biegu zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy – punktualnie o godzinie 22:00. Pierwsze 10 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 30 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostały dystans 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny.

Na starcie pojawiło się 120 zawodników, na metę kolejnego dnia dotarło 99.

Pierwsze miejsce w kategorii policjantów i 15. w klasyfikacji generalnej zajął sierż. sztab. Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.

Świdnicki funkcjonariusz biega od 8 lat. W tym czasie pokonał kilkanaście maratonów i ultramaratonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przebiegł m.in. dystans 168 kilometrów w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów w Europie – "UTMB", gdzie trasa o przewyższeniu 10 tys. metrów prowadzi wokół masywu Mont Blanc. Zajął także drugie miejsce wśród ponad 1000 reprezentantów różnych służb mundurowych z całego świata, w biegu po górach z obciążeniem podczas misji w Kosowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group