Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Święto Czekolady z urodzinami Michałka

Wtorek, 23 maja 2017, 17:21
Autor: red
Świebodzice: Święto Czekolady z urodzinami Michałka
Fot. UM Świebodzice
Już po raz czwarty świebodziczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości bawili się na dorocznym Święcie Czekolady w Świebodzicach.

Najsłodszy festyn w regionie odbył się w sobotę, 20 maja, w Parku Miejskim. Towarzyszyło mu mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Parkowe alejki zapełniły się szczelnie odwiedzającymi, którzy mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, czyli Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz ZPC Śnieżka S.A.

Czego na naszym festynie nie było! – dmuchane zjeżdżalnie, mega duże gry planszowe, stoiska sprzedażowe ze słodyczami ze Śnieżki, fontanna czekoladowa, malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowa biżuteria i wiele, wiele innych.

Wyjątkowy charakter miało otwarcie festynu, ponieważ w tym roku przypada rocznica 70 lat istnienia najsłynniejszego cukierka w Polsce, produkowanego właśnie w Świebodzicach – Michałka.

Zatem skoro urodziny – był tort – a nawet kilka, i życzenia stu lat.
- Ogromnie się cieszę, że po raz czwarty bawimy się wspólnie na jedynym i niepowtarzalnym Święcie Czekolady, a w tym roku dodatkowo świętujemy jubileusz Michałka, który rozsławia od lat Świebodzice, za co bardzo dziękuję naszej wspaniałej fabryce Śnieżka– mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając Prezes firmy Urszuli Drabik imponujący bukiet kwiatów.

Pani prezes podkreślała, że świebodziczanie mają powody do dumy.
- Michałek to bez wątpienia jeden z najstarszych brendów w Polsce, produkowany w Świebodzicach nieprzerwanie od 70 lat, mamy być z czego dumni – mówiła.

Urodzinom Michałka towarzyszyły urodzinowe akcenty – na niebie pojawił się samolot, ciągnący za sobą baner z napisem „Twoje Michałki”, wystrzeliły konfetti i kolorowe dymy, a na scenę wjechały dwa imponujące torty, oczywiście w kształcie jubileuszowych cukierków. Jeden nawiązywał do historycznej owijki Michałka, drugi do nowoczesnej. Były także dwa gigantyczne „maczki”.

Wszystkie torty zostały pokrojone przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza i prezes Śnieżki Urszulę Drabik, a następnie powędrowały do zgromadzonych na festynie mieszkańców.

Zabawa rozpoczęła się na całego, na scenie zobaczyliśmy m. in. występ dzieci z Gang The Funk, trenujących pod okiem instruktorki Ady Piaseckiej, dla najmłodszych historię Czerwonego Kapturka przedstawił Teatr William-Es z Wałbrzycha; odbyło się także mnóstwo konkursów z nagrodami – jednym z nich były życzenia dla Michałka z okazji urodzin. Autorzy najoryginalniejszych życzeń otrzymali słodkie upominki, a nagrodą główną był przelot balonem dla dwóch osób.

Dla wszystkich panów o imieniu Michał Śnieżka także przygotowała słodkie niespodzianki – wystarczyło zgłosić się do namiotu organizatorów i pokazać dowód osobisty. Każdy mógł się pokrzepić lodami, goframi, cukrową watą i przeróżnymi słodkościami, a dla bardziej zgłodniałych było też coś konkretniejszego: na festynie zaparkowały dwa food trucki z ciabattami i burgerami. Maluchy z uśmiechami na buźkach fotografowały się z bajkowymi postaciami: Kubusiem Puchatkiem, Scooby Doo, Królem Julianem i innymi pluszakami.

Festyn zgromadził rekordową liczbę uczestników co tylko potwierdza, że słodkie Święto Czekolady jest jednym z ulubionym wydarzeń rodzinnych w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group