Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Święto Dyni

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:16
Autor: red
Wierzbna: Święto Dyni
Fot. UM Żarów
31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów. W województwie dolnośląskim, dzięki wsparciu Tesco i Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 30 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

Miło nam poinformować, że projekt Święta Dyni złożony przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zajął II miejsce w tej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” i otrzymał dofinansowanie w wysokości 3.000 złotych. Tegoroczna edycja Święta Dyni odbędzie się 12 października 2019 roku.

Wy decydujecie, my pomagamy!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie, podczas którego klienci sklepów Tesco zadecydowali o wysokości grantu.

– Każda edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przynosi nowe emocje. To niesamowite jak różnorodne pomysły są zgłaszane – z roku na rok wnioskodawcy coraz bardziej zaskakują nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Lokalne społeczności doskonale wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb. Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw w województwie dolnośląskim – mówi Marek Cywiński z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. – Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej siódmej edycji – dodaje.

W VI edycji programu klienci sklepów Tesco w województwie dolnośląskim oddali łącznie 348130 głosów na projekty społeczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group