Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Święto dyni

Środa, 22 września 2021, 15:34
Autor: red
Wierzbna: Święto dyni
Fot. organizatorzy
To najpiękniejsze pomarańczowe święto, choć wcale nie o pomarańcze tu chodzi. Tu rządzi Dynia.

W sobotę, 2 października to będzie dzień pełen kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie. Dla uczestników odbędą się konkursy z nagrodami. Każdy z królową Dynią w roli głównej. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najcięższą dynię. Być może uda się pobić rekord ciężkości z 2019 roku. Wtedy wygrany okaz ważył aż 170 kg. To nie koniec atrakcji.

- Konkurs na kolorowe dyniowe przebranie to już tradycja. Macie już pomysł na ten strój? Bądźcie tego dnia kolorowi! A może kogoś interesuje konkurs kulinarny? W tym roku tematem jest dyniowy chleb. Jesteśmy pewni, że zaskoczycie nas smakami i zapachami swoich wypieków. A jeśli już o jedzeniu mowa, to o Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Sielski czas umili nam Irena Salwowska z zespołem a lokalni rzemieślnicy pochwalą się swoimi wyrobami. Oczywiście nie zapominamy o dzieciach. Erni i Groszek już przebierają kopytkami na myśl o spotkaniu z naszymi najmłodszymi. Tych, którzy za jazdą konną nie przepadają, zapraszamy na kreatywne warsztaty, a na nich m.in. zajęcia robienia eko biżuterii, malowanki XXL i inne dyniowe niespodzianki – mówi Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

5. Edycja pomarańczowego święta startuje 2 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00.

Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. piekarnik i robot planetarny ufundowany przez firmę Electrolux oraz cenne nagrody ufundowane przez firmę Smartwork. Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Żarowa Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Rada Sołecka, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna. Sponsorzy: Electrolux, Smartwork, AMS Świdnica, Sklep ogrodniczy - Jowita Kopaczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group