Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Święto Dyni

Piątek, 23 września 2022, 17:06
Autor: red
Wierzbna: Święto Dyni
Fot. UM Żarów
Burmistrz Miasta Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik oraz sołectwo Wierzbna zapraszają na 6. Święto Dyni w Wierzbnej. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji.

Zaplanowano konkursy na najcięższą dynię, dyniowe przebranie, zupę dyniową oraz dyniową posesję, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Ponadto odbędą się warsztaty dla dzieci, stoiska, degustacje, rękodzieło, wycieczki historyczne oraz koncert zespołu "Póki Co".

- Wyobraźcie sobie ciepłe październikowe słońce, spadające jesienne liście i nitki babiego lata. Zapachy kuszą, smaki rozpieszczają podniebienia. Jest sielsko. Spokojnie. Tego dnia czas jakby zwalnia. Dorośli odpoczywają na leżakach i wraz z Elżbietą Rojek i zespołem „Póki Co” dają się zabrać w magiczną podróż do „Krainy Łagodności”. Nasi najmłodsi rozwijają swoje talenty i wyobraźnię na kreatywnych warsztatach. Tam powstają małe dzieła sztuki w pomarańczowych kolorach. Stoiska uginają się od smakołyków i lokalnego rękodzieła. Nagrody w konkursach czekają na scenie na nowych właścicieli. Barwy, zapachy, smaki! Tu chce się być! Jeśli chcecie zasmakować tych wspaniałych klimatów koniecznie spotkajcie się z nami 8 października na 6. Święcie Dyni w Wierzbnej. Jak co roku szykujemy moc atrakcji. Będzie smacznie, kolorowo, naturalnie, ekologicznie i magicznie - zaprasza Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Patroni wydarzenia: Electrolux Żarów, Smart Work, Smart Work, Smartcare, AMS-Świdnica.

6. Święto Dyni w Wierzbnej, 8 października 2022r., Skałka Wierzbna ul. Leśna, godz. 14.00-18.00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group