Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Edukacji Narodowej w Żarowie

Wiadomości: Gmina Żarów
Niedziela, 16 października 2011, 3:55
Aktualizacja: 3:58
Autor: UM Żarów
Fot. użyczone
14 października nauczyciele, pracownicy szkół oraz przedszkoli obchodzili swoje święto. Dzień wcześniej, 13 października Dzień Edukacji Narodowej świętowano w Urzędzie Miejskim w Żarowie. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Żarów oraz władze miasta w osobach burmistrza Leszka Michalaka oraz sekretarz gminy Sylwii Pawlik.

Witając zebranych, burmistrz Żarowa złożył okolicznościowe życzenia zgromadzonym, jednocześnie prosząc przybyłych dyrektorów, by przekazali je pozostałym nauczycielom w poszczególnych szkołach i przedszkolu. Zebranie było nie tylko okazją do życzeń i podziękowań, ale także do podsumowań. Rozmawiano o ważnych sprawach dotyczących funkcjonowania szkół i przedszkola, o przeprowadzonych i planowanych remontach w placówkach, o problemach i sukcesach w pracy wychowawczej i dydaktycznej nauczycieli, a zwłaszcza o statusie nauczyciela – jego roli w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października także burmistrz Leszek Michalak brał udział w uroczystościach pasowania pierwszoklasistów w Zastrużu. Korzystając z okazji burmistrz Michalak życzył najmłodszej społeczności tej szkoły, nie tylko osiągnięć i sukcesów w nauce, sporcie i sztuce, ale także szkolnych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej szczególnej okazji burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie składają wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym najserdeczniejsze życzenia. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielką rolę w edukacji społeczeństwa odgrywa postawa, wiedza, oddanie i rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów: To dzięki Państwa umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i szlifować talenty. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie będą godnie wypełniać rolę obywatela, pracownika, rodzica pragniemy dziś serdecznie Wam podziękować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~miśmiś 16-10-2011 8:05
...i nagrody w kopertach: dwa banknoty stuzłotowe i trzy monety: 5, 2 i złotówka. Cały Żarów, finansowo ustabilizowany, hojny...
~ 16-10-2011 9:18
spotkanie w 7 osób, nauczycieli jest wiecej
~ 16-10-2011 16:59
czytajcie artykuł ze zrozumieniem!!! jest wyraźnie napisane że było to spotkanie z dyrektorami szkół ! Poza tym to nauczyciele mieli swoją imprezę :)
~do MIŚMIŚ 16-10-2011 17:02
ciekawe skąd możesz wiedzieć o takich rzeczach?! Pewnie jesteś z tych co potrafią tyko narzekać na otaczającą ich rzeczywistość. Szkoda :( Powiem też że nauczyciele zarabiają o wiele więcej niż przeciętny człowiek w zakładzie.
~do MIŚMIŚ 16-10-2011 17:03
c.d. tak mi się przynajmniej wydaje :) pozdr
~ghyh 16-10-2011 19:49
dwa banknot 100 złotowe, chciałbym, żeby tyle dostali !!! Za takie pieniądze nie nie raczyli by nawet pewnie przyjsc do jakiegos burmistrza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group