Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Święto Edukacji Narodowej w Żarowie

Niedziela, 16 października 2011, 3:55
Aktualizacja: 3:58
Autor: UM Żarów
Gmina Żarów: Święto Edukacji Narodowej w Żarowie
Fot. użyczone
14 października nauczyciele, pracownicy szkół oraz przedszkoli obchodzili swoje święto. Dzień wcześniej, 13 października Dzień Edukacji Narodowej świętowano w Urzędzie Miejskim w Żarowie. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Żarów oraz władze miasta w osobach burmistrza Leszka Michalaka oraz sekretarz gminy Sylwii Pawlik.

Witając zebranych, burmistrz Żarowa złożył okolicznościowe życzenia zgromadzonym, jednocześnie prosząc przybyłych dyrektorów, by przekazali je pozostałym nauczycielom w poszczególnych szkołach i przedszkolu. Zebranie było nie tylko okazją do życzeń i podziękowań, ale także do podsumowań. Rozmawiano o ważnych sprawach dotyczących funkcjonowania szkół i przedszkola, o przeprowadzonych i planowanych remontach w placówkach, o problemach i sukcesach w pracy wychowawczej i dydaktycznej nauczycieli, a zwłaszcza o statusie nauczyciela – jego roli w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października także burmistrz Leszek Michalak brał udział w uroczystościach pasowania pierwszoklasistów w Zastrużu. Korzystając z okazji burmistrz Michalak życzył najmłodszej społeczności tej szkoły, nie tylko osiągnięć i sukcesów w nauce, sporcie i sztuce, ale także szkolnych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej szczególnej okazji burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie składają wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym najserdeczniejsze życzenia. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielką rolę w edukacji społeczeństwa odgrywa postawa, wiedza, oddanie i rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów: To dzięki Państwa umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i szlifować talenty. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie będą godnie wypełniać rolę obywatela, pracownika, rodzica pragniemy dziś serdecznie Wam podziękować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group